Gavranovic’in Fenerbahçe İçin Gelen Şaşırtan Açıklaması

Yeni sezon hazırlıklarına tam gaz devam eden ve yeni transfer gelişmeleriyle gündemdeki yerini koruyan Fenerbahçe’nin uzun zamandır radarında olan bir isimden açıklama geldi. Vitor Pereira ile geçen sezonun kara bulutlarını dağıtan Kanarya, gelecek sezon iddialı bir kadro kurmanın peşinde… Yeni sezon için mutlak şampiyonluk isteyen ve çalışmalarını titizlikle yürüten Sarı Lacivertli ekip birçok isimle temas kurarken birçok isimle de yollarını ayırma eyleme içerisinde.

En son Steven Caulker ve Serdar Dursun’u renklerine bağlayarak dikkatleri üzerine çeken Sarı Lacivertli ekibin amacı, yapacağı transferlerle alternatifi bol bir kadro kurmak olduğu biliniyor. Yeni isimlerle de gelecek sezon iddiasını destekleyen Fenerbahçe’nin uzun zamandır temasta olduğu bir isimden açıklama geldi.  Adı daha çok Kanarya ile anılan ve uzun zamandır temasları bulunan İsviçreli futbolcu Mario Gavranovic’e transfer üzerine soru sorulduğunda verdiği yanıt Sarı Lacivertli ekibi şaşırttı. Başarılı oyuncunun verdiği yanı ise şu şekilde oldu;

Zagrep’te Oldukça Rahatım

Yeni sezon için Türkiye’ye gelip gelmeyeceği merak konusu olan 31 yaşındaki başarılı oyuncu için transfer gelişmeleri üzerine görüşleri merak edildi. Adı uzun zamandır Fenerbahçe ile anılan isim ise verdiği yanıt ile açık kapı bıraktı fakat kararsızlığını da dile getirdi. Önümüzdeki 1 hafta neler olacağını bilmediğini söyleyerek sözlerine başlayan Gavranovic’in şu an ki kulübü Zagrep’te oldukça rahat ve memnun olduğunu dile getirerek sözlerine devam etti. Verdiği cevap Kanarya ile olumlu gelişmeler yaşayan oyuncu için şaşırtıcı olurken bu olumlu temasın her an yıkılabileceğini de gösterdi. İlerleyen 1 hafta içerisinde fikri netleşecek ve buna göre adım atacak olan oyuncunun kararı merak ediliyor.

40 Maç, 19 Gol ve 9 Asist

Geçtiğimiz sezonu Hırvat ekibiyle geçiren 31 yaşındaki forvet, sezon boyunca toplam 40 maçta formasını terletirken takımına 19 gol sevinci yaşatarak dikkatleri üzerine çekti. Ayrıca 9 asist başarısı da göstererek performansıyla övgü toplarken gelecek sezonlar adına da potansiyelini ortaya koydu. İsviçre Milli Takımı ile EURO 2020’de de formasını terleten isim, Fransa ile olan karşılaşmada attığı golle takımının tur atlamasına yardımcı olmuştu.