Gaziantep FK Arda’yı Açıkladı

Bu sezon Süper Lig’de çok ciddi bir hayal kırıklığına uğrayan Gaziantep FK, uzun süreden bu yana gelecek sezonun transfer çalışmalarına devam ediyor. Kırmızı Siyahlı ekibin birçok isimle adı anılmaya devam edilirken, transfer sezonunu Joao Figueriedo’nun transferiyle açan Gaziantep temsilcisinde hareketlilik devam edecek gibi görünüyor. Uzun süreden bu yana Gençlerbirliği’nden ayrılan savunmacı Arda Kızıldağ ile görüşmelere devam eden Erol Bulut’un takımı 16 Haziran tarihinde transferi resmen açıkladı.

Bir Hücuma Bir Savunmaya

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen Gaziantep FK, gelecek sezon çok daha iyi işler çıkartmayı hedefliyor ve bu bağlamda kadrosunu güçlendirme çalışmaları yapmaya devam ediyor.

Kırmızı Siyahlı takım transfer sezonunu açarken mevcut oyuncularından Joao Figueiredo’nun bonservisini almayı tercih etmişti. Bununla birlikte gelecek sezona yine başka bir kadroyla çıkması beklenen Gaziantep temsilcisi bir transferi daha resmiyete döktü.

Uzun süreden bu yana Gençlerbirliği’nin başarılı savunmacısı Arda Kızıldağ ile ilgilenen Gaziantep FK, Kırmızı Siyahlı takımdan ayrıldığı açıklanan 24 yaşındaki savunmacıyı kadrosuna kattığını resmen açıkladı.

Kırmızı Siyahlı ekip, 15 Ekim 1998 tarihinde Ankara’da doğan ve futbola Gençlerbirliği altyapısında başlayarak 2017 yılında profesyonelliğe imza atan 1.87 cm boyundaki genç defans oyuncusu ile üç yıllık sözleşme yaptı.

Kariyerinde 98 resmi maça çıkan Arda Kızıldağ, bu müsabakalarda 3 gol ve 1 asist üretmeyi başarmıştı.

Metin Diyadin Duyurmuştu

Transfer çalışmalarına erkenden başlayan Gaziantep FK’nın adı her gün bir başka isimle geçmeye devam ediyor. Şu sıralar yerli kadrosunu güçlendirmeye çalışan Gaziantep temsilcisinin taraftarlarına güzel haberse Gençlerbirliği Teknik Direktörü Metin Diyadin’den gelmişti.

Katıldığı bir radyo programında Ankara temsilcisinden ayrıldığını açıkladığı Ömürcan Artan ve Arda Kızıldağ’ın Gaziantep FK ile prensip anlaşmasına vardığını duyuran Diyadin, bu bağlamda müjdeli haberi de vermiş oldu.

Arda Kızıldağ’ın bu sezon içerisinde dev ekipler tarafından da takip edilen bir oyuncu olduğuna dair çıkan haberler, savunmadaki önemli bir eksiğin kapatılması için çalışıldığının net kanıtı sayılabilir.

Ömürcan Artan ve Arda Kızıldağ bu sezon gerçekten dikkat çeken performanslar ortaya koydular. İki önemli savunmacısını serbest bırakmak zorunda kalan Kırmızı Kara adına bu durumun telafisinin ne kadar zor olduğunu tahmin etmek de gerçekten güç değil.

Bununla birlikte Ömürcan Artan’ın da Gaziantep FK ile temas halinde olduğu ve bununla alakalı olarak da ciddi bir gelişme kaydedildiği biliniyor. Kırmızı Siyahlı ekip transferde hareketsiz kalmak istemiyor. Pek tabii geçen sezon yapılan transferlerin karnesi de düşünüldüğünde Gaziantep temsilcisini o kadar da kolay bir dönem beklemiyor.

Geçen dönemde deyim yerindeyse çuvallayan Gaziantep FK, gelecek sezona yönelik transfer döneminde yine hatalı kararlar alırsa bu duruma maddi olarak da dayanma şansı ortadan kalkabilir.