Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica’dan Açıklamalar

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK’nın teknik direktörlüğünü yapan Marius Sumudica hakkında geçtiğimiz günlerde takımdan ayrılacağı yönünde açıklamalar yapılmıştı. Yapılan haberlere göre Marius Sumudica’nın eski takımı El Shabab’ın, 49 yaşındaki teknik adama ciddi bir teklif yapıldığı söylenmişti.

Tecrübeli Rumen teknik direktör ise bu haberleri doğrulamıştı. Fakat henüz Gaziantep FK yönetimi ile bir görüşme yapmadığını belirten Marius Sumudica, yaşanılan bazı sorunlara rağmen sezon sonuna kadar Gaziantep FK’nın başında olacağını dile getirmişti.

Sözleşme Krizi

Geçtiğimiz günlerde takımdan ayrılacağı konuşulan Marius Sumudica ile ilgili bu kez de yönetim ile arasında sözleşme krizi patlak verdi. Bilindiği üzeren başarılı Rumen teknik direktör, bir süredir yönetimden kendisi için yeni bir sözleşme bekliyordu.

Süper Lig’in ilk haftalarından itibaren alınan başarılı sonuçlar neticesinde bu isteğini sürekli dile getiren Marius Sumudica, bu konu ile alakalı yönetimle ters düştüğü ortaya çıktı. Gaziantep FK yönetimi, maaşında biraz artırım yapılarak Sumudica’ya yeni bir sözleşme teklifi yaptıklarını ve teknik adamdan cevap beklediklerini belirtmişti.

Fakat Marius Sumudica cephesinden bu durumun öyle olmadığı ortaya çıktı. 49 yaşındaki Rumen teknik adam sözleşme konusu ile alakalı sessizliğini bozdu ve yönetimin kendisinin maaşında artış yapmadığını aksine yıllık ücretinde indirime gitmesini istediğini ifade etti.

Daha önce futbolcularına kendi cebinden prim dağıttığını söyleyen başarılı teknik adam, bunun üzerine yönetiminde kendisinden bir jest yapmasını istediğini belirtti. Bu durumdan memnun olmadığı ve rahatsız olduğunu söyleyen Marius Sumudica, her ne kadar kendisine saygılı davranmadıklarını söylese de sezon sonuna kadar Gaziantep FK’nın başında oacağını sözlerine ekledi.

Gaziantep FK’nın Puan Durumu

Süper Lig’e mağlubiyet ile başlayan Gaziantep FK, ilk maçtan sonra adeta yenilmez bir takım haline geldi. Bu sezonun şüphesiz flaş takımlarından olan Gaziantep FK, birinci haftadaki Galatasaray mağlubiyetinden sonra Süper Lig’de hiç kaybetti.

Mağlubiyet aldıkları ilk maçtan sonra Süper Lig’de 15 maça daha çıkan Gaziantep FK, bu maçlardan toplam 8 galibiyet ve 7 beraberlik alarak 31 puan ile ligin 3. sırasına yerleşmeyi başardı. Öte yandan toplamda 30 gol atıp 17 gol yiyen Gaziantep FK, sıradaki maçını deplasmanda Demir Grup Sivasspor ile oynayacak.