Gedson Fernandes Transferi 31 Ağustos Tarihine Kadar Sonlanacak

Alexandru Cicaldau ve Berkan Kutlu gibi orta saha oyuncularını kadrosuna katan Galatasaray; Gedson Fernandes transferinde beklemeye geçti. 1999 doğumlu oyuncu; geçtiğimiz sezonun devre arasında kiralık olarak takıma katılmıştı. Yalnızca altı aylık dönemde iyi katkı veren Fernandes; hem kulübü hem de taraftarı çok sevmişti.

Fatih Terim de Gedson Fernandes’in en azından bir sezon daha takıma katılmasını istemişti. Fakat, şu ana kadar bu transfer ile ilgili olarak bir gelişme yaşanmadı.

Gedson Fernandes Transferi Ne Durumda?

Galatasaray; yaz transfer döneminin başından bu yana Gedson Fernandes’i kadrosuna katmak adına çalışıyor. Benfica ile bugüne kadar çok sayıda görüşme gerçekleştirildi. Uzun süreden bu yana Benfica’nın yeni sezon hazırlık kampında bulunan Fernandes; isteksiz tavrı ile dikkat çekiyor. Altyapısından yetiştiği Benfica ile sorunları olan oyuncu; bir an önce takımdan ayrılmak istiyor.

Benfica’yı çalıştıran dünyaca ünlü teknik adam Jorge Jesus; Fernandes’in performansını beğenmişti. Bu yüzden, Portekizli oyuncunun takımda kalmasını istemişti. Ancak, bu kararın ardından neredeyse bir ay geçti. O süreçte Benfica’nın Joao Mario ve Meite gibi isimleri transfer etmesi; Fernandes’in takımda kalma ihtimalini azalttı. Benfica’nın Şampiyonlar Ligi ön eleme, lig ve kupa maçlarında yedek kalan Fernandes; Benfica’da bir geleceğinin olmadığını düşünüyor.

Aradan geçen bir aylık süreçte Jorge Jesus’un da Fernandes ile ilgili fikri değişti. Jesus; uygun bir teklif geldiği takdirde Fernandes’in takımdan ayrılmasına onay veriyor.

Galatasaray’ın Gedson Fernandes İçin Yaptığı Teklif Ne?

Galatasaray; oyuncuyu 2 milyon Euro karşılığında bir yıllığına kiralamak istiyor. Buna ek olarak, sezon sonu için 8 milyon Euro değerinde bir satın alma opsiyonu bulunacak. Benfica; bu teklife en azından şimdilik olumsuz bakıyor. Oyuncuyu 15 milyon Euro gibi bir bonservisle satmak isteyen Portekiz kulübü; bilhassa Fransa’nın Lille kulübünden gelecek teklifi bekliyor.

Lille; birçok talibi bulunan Renato Sanches’i başka bir takıma sattığı takdirde yerini Gedson Fernandes ile doldurmak istiyor. Ancak, bu transfer gerçekleşmediği takdirde Galatasaray; yıldız oyuncuyu kendi istediği şartlarla kadrosuna katabilir.