GELECEĞİN YILDIZI OLMAK İÇİN 4 BÜYÜKLERİN ALTYAPISINA GİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORLAR

Genç yetenekler, adlarını Türk Futbol Tarihi’ne yazdırmak için dört büyükler Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un altyapısında kendilerine yer bulmak için kıyasıya bir yarış içerisine girdiler. Güçlü takımların futbol altyapısında yer alarak kariyerlerine devam etmek isteyen genç futbolcular, altyapı seçmeleri için yoğun bir tempoda çalışmalarına devam ediyor. İşte 4 büyüklerin futbol altyapı takım seçmeleri hakkında bilgiler…

Seçmelerin Devam Ettiği Tek Takım Trabzonspor

Altyapı takım çalışmalarına devam eden 4 büyükler arasındaki tek kulüp Karadeniz temsilcisi Trabzonspor oldu. Altyapı çalışmalarına farklı yaş grupları ile devam eden bordo – mavili ekipte seçmeler 20 Temmuz 2021 tarihinde başladı. Kulübün yaptığı açıklamaya göre 2021 – 2022 eğitim öğretim yılının başlama tarihine kadar devam etmesi planlanan altyapı seçmelerinin, yurt içi veya yurt dışı fark etmeksizin küçük tüm yaş gruplarındaki kaleci ve futbolcu adaylarını kapsadığı belirtildi.

Fenerbahçe’de Süreç Sona Erdi

Genç futbol adayları kendilerini A takımında görmek istedikleri takımların altyapı seçmeleri için bütün şanslarını zorlarken, en çok talep gören takımlar arasında bulunan Fenerbahçe ise bu süreci 9 Temmuz’da tamamladı. Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ait Fikir Tepe Tesisleri’nde gerçekleştirilen seçmeler, adayların yeteneklerine ve farklı yaş gruplarındaki kategorilere dahil olmasıyla birlikte 2021 – 2022 sezonu için bu süreç sona erdi.

4 büyükler ve altyapı çalışmalarını sporkanallari.net‘ten takip edebilirsiniz.

Galatasaray da Genç Yeteneklerine Karar Verdi

4 büyükler arasında yer alan ve futbolcu adaylarına geniş bir imkan sağlayan Galatasaray Gelecek Komitesi, 9 – 11 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirdiği seçmeler ile futbol altyapısında görmek istediği oyunculara karar verdi.

3 gün boyunca süren seçmelerin ilk gününde 2010 doğumlu ve kaleci ve futbolcu adaylarına yer verilirken, 10 Temmuz günü 2011 – 2012 doğumlu kaleci ve futbolcu adaylarına ayrıldı. Seçmelerin son gününde ise 2013 – 2014 yıllarında doğan kaleci ve oyuncu adaylarını gözlemleyen sarı – kırmızılı yöneticiler, altyapı takımlarının kadrolarını belirledi.

Pandemi Kara Kartal’a Engel Oldu

2019 yılından itibaren bütün dünyayı kasıp kavuran yeni tip korona virüs salgını, futbol dünyasını da oldukça etkiledi. Beşiktaş Jimnastik Kulübü, pandemi koşulları nedeniyle altyapı takımlarına kaleci ve futbolcu adayı seçme işlemlerini gerçekleştiremiyor. Bir istisna olarak U – 19 altyapı takımında seçmelerin devam ettiği kulüp tarafından kamuoyuna duyurulurken, futbol hayatlarına siyah – beyazlı ekip ile başlamak isteyen küçük yeteneklerin daha sağlıklı şartlar oluştuğunda buluşmak istedikleri de yayınlanan mesajla belirtildi.