GENÇ YETENEK ÖMER FARUK’UN DİKKAT ÇEKEN SÖZLEŞMESİ

Sarı lacivertlilerin gelecek vadeden en mühim genç futbolculardan olan Ömer Faruk Beyaz, Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu’nun bütün çabalarına karşın sarı-lacivertlilere imza atmadı. Sezon sonucunda sözleşmesi bitecek olan 17 yaşındaki yıldızın yeni adresi de kesinleşti. Bundesliga ekiplerinden Schalke 04 Beyaz’la anlaşmaya varırken sözleşmesinde özgür kalma bedeli de belirlendi.

Genç star, Schalke’de ulusal futbolcumuz Ozan Kabak ve Türk asıllı yıldızlar Suat Serdar, Can Bozdoğan, Levent Mercan ve Kerim Çalhanoğlu ile beraber forma giyecek. Ömer Faruk’un Schalke’yi tercih nedenlerinden birisinin de Türk futbolculara yapmış olduğu yatırım olduğu öğrenildi.

40 milyon Euro gibi bir özgür kalma maddesi koyacağı da belirlendi. Daha ilkin de Kaan Ayhan, Hamit Altıntop, Halil Altıntop, Mesut Özil ve Hamı Mandıralı Türk yıldızlar Schalke formasını giymişti.

MESUT ÖZİL’İN MAAŞI

Dünyaca meşhur star Mesut Özil’i ekibine katan Fenerbahçe büyük bir sükse yaptı. KAP’a ise izahat yapılmadı. Sarı-lacivertliler hazırladığı video ile senenin transferini açıklarken bu paylaşım çok fazla etkileşim aldı.

  Fenerbahçe 2014 senesinde KAP’a geçmiş olduğu güncellemede; senelik güvence ücret ve azami maç başı ücretin brüt toplamı kamuya açıklanan son senelik gelir tablosundaki satışların maliyetinin %5’ini ya da etken toplamının %5’ini aşan tutarda oyunculara yapılacak ödemelerde KAP’a izahat yapma zorunluluğu bulunduğunu duyurmuştu.

Fenerbahçe Kulübü Hukuk İşleri’nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alper Pirşen’e nazaran; Fenerbahçe için 3,8 Milyon Euro’yu aşan futbolcu maaşlarında ve 4.4 Milyon Euro’yu aşan bonservis bedellerinde Borsa İstanbul’a izahat yapma yükümlülüğü bulunuyor.

Fenerbahçe, Mesut Özil ile kontrat imzaladığını duyururken maaşını ise duyurmadı. Böylece, Mesut Özil için Fenerbahçe’nin kasasından çıkacak toplam ücretin senelik 3,8 Milyon Euro’dan aşağı olduğu kesinleşmiş oldu.

FENERBAHÇE’DEN ÇIKACAK RAKAM

Dünyaca meşhur star Mesut Özil’i ekibine katan Fenerbahçe büyük bir sükse yaptı. Sarı-lacivertli kulüp Fenerbahçe taraftarların heyecanla sahada görmek için can attığı efsane futbolcu takımla ilk idmanına çıktı. Arsenal ile olan sözleşmesini fesheden Mesut Özil’in Fenerbahçe’deki maaşı merak mevzusu olmuştu.

Medyada yer edinen habere nazaran sarı lacivertli ekip Fenerbahçe, yetenekli sol ayak Mesut Özil’e 3,5 yılda maaş olarak toplam 12.000.000 Euro ve 5 Milyon Euro imza ücreti ödeyecek. Toplam 17 Milyon Euro’nun ancak 7 milyon Euro sevinç kısmı Fenerbahçe’nin kasasından çıkacak. Ücretin kalanını ise sponsorlar karşılayacak.