GİRESUNSPOR EVİNDE BAŞKA BİR KARADENİZ TAKIMIYLA

Süper lig de geçtiğimiz iki hafta da sıfır puan toplayan Giresunspor sahasında bir başka Karadeniz temsilcisi geçtiğimiz iki haftayı galibiyet ile geçen Trabzonspor ‘u ağırlayacaklar.

Giresunspor Yeni Bir Sayfa Açmak İstiyor

Bu sene süper lig ‘ e yükselen ve geçtiğimiz iki haftada henüz galibiyet ile tanışamayan Giresunspor zorlu rakibi karşısında galibiyet alarak yeni bir sayfa açmak istiyorlar.

 Sezona iyi başlayamayan Giresunspor yeni transferler ile birlikte kadroda yeni oyuncuların henüz tam olarak uyum sürecini atlata bilmiş gibi değiller.  Oyun ritmini kazanmaları biraz zaman alacak gibi görünün Giresunspor da oyuncuların bireysel hataları da bir hayli yüksek oldu. Güçlü rakipleri karşısında bu hataları en aza indirmeli yoksa bordo mavili ekipte en ufak hataları değerlendire bilecek güçlü ayaklara sahipler.

Sahada hoca Hakan Keleş oyun planı olarak 4 – 1 – 4 – 1 oyun dizilişi ile sahaya çıkması bekleniyor.  Transferde son olarak Başakşehir takımından Aziz Behic ile 1 yıllık sözleşme imzaladılar.

Avrupa’ya Veda Eden Trabzonspor’da Hedef Süper Lig

UEFA Konferans ligi Play off aşamasında sahasında ilk maçta İtalyan ekibi Roma’ ya 2 – 1 yenilen bordo mavili ekip de ikinci maçta Roma’da 3 – 0 kaybederek Avrupa kupaları defterini kapatarak süper lig odaklanacaklar.

Süper lig de üçte üç yaparak taraftarına Roma maçını unutturmak isteyen bordo mavililer Roma maçında önemli iki oyuncusunun sakatlanması teknik heyeti bir hayli düşündürüyor. A. Cornelius ile Bruno Peres in sakatlanması Tecrübeli hoca Abdullah Avcının zorlu deplasman öncesi kadroda değişikliklere gitmesi bekleniyor.

Abdullah Avcı Trabzonspor’un başında deplasman da görev aldığı 17 süper lig maçında kaybetmedi. 9 galibiyet 8 beraberlik.

Karşılaşma Öncesi Takımların Muhtemel İlk 11’leri:

Giresunspor: Kale: Okan Kocuk Savunma: Zeki Yavru, S. B. Douglas,  A. Pérez, Emre Taşdemir OrtaSaha: J. Pelupessy, M. Flavio, A. Sérgio, F. Diabaté,     Y. Sankharé Forvet: I. Baldé

Trabzonspor: Kale: Uğurcan Çakır Savunma: Bruno Peres  ( Serkan Asan ), İsmail Köybaşı, Vitor Hugo, Edgar Ié Orta Saha: M. Hamšík,         Berat Özdemir, A. Bakasetas, Y. Gervinho, A. Nwakaeme Forvet: Jorge Djaniny