Giresunspor’un Bu Sezonki Yaptığı Hatalar

Karadeniz ekibi Giresunspor bu sezonu süper lig de kümede kalma mücadelesi içinde geçiren takımlardan birisi oldular. Süper lig de bu sezon çıktıkları 31 lig maçında 6 galibiyet 10 beraberlik ve 15 mağlubiyet sonun da 28 puan ile lig de en güçlü düşme adayları arasında 2 takım oldular.

Bu sezona teknik adam Hakan Keleş yönetiminde başlayan Karadeniz ekibi bir kere ilk hatasını bu sekil de yapmış oldular. Geçen sezon da gene aynı teknik adam ile süper lig e yükseldikleri ilk sezon da kümede kalma yarısı içinde kalan Giresunspor kıl payı kurtulmuşlardı.

Bu sezon ise küme düşme adayları arasında en güçlü takımlardan birisi olan Karadeniz ekibi bu gidiş ile kümede kalması da bir hayli zor.

Geçen sezon zor geçen süper lig de yeni sezona kadrosunu koruyamadıkları gibi yeni transferler yapmakta da zorlanan Giresunspor ikinci büyük hatayı da burada yaptılar.

Güçlü rakipleri karşısında süper lig de ki ikinci sezonlarında en azından kadroda belli başlı bölgelere yapılacak 2  – 3 transfer ile takımı daha diri ve güçlü kalmalarını sağlayabilirlerdi.

HAKAN KELEŞ İLE DAHA ERKEN YOLLAR AYRILMALIYDI

Giresunspor ‘da bu sezonun en büyük hatası Hakan Keleş ile yola devam etmek oldu diyebiliriz. Geçen sezon süper lig de kıl payı tuta bildiği takımına taraftarı ve yönetimi teknik adamının arkasında durarak büyük destek olmaları geçen sezonun en güzel hareketiydi.

Ancak bu sezon da bile bile geçen sezon ki senaryoyu tekrar dan yaşamaya da ne gerek vardı diye düşünmek gerekiyor.  Geçen sezon tamam 44 yıl sonra takımını Süper Lig’e çıkaran, iki sezondur transfer yasakları ve kısıtlı imkanlara rağmen önemli bir performans sergilemelerine rağmen bu sezon ki kötü gidişatın en büyük sorumlusu Hakan Keleş tir.

Yönetimin de hocanın arkasında durmasının tek nedeni takımın transfer yasaklarına rağmen ellerindeki oyuncu grubu ile yola devam etmekte sorun çıkarmaması oldu.

Bu sezon süper lig de tamamen düşme hattına geldikten sonra biraz geç de olsa Hakan Keleş ile yollarını da ayırmış olsalar da bunun takıma pek fazla faydasının olacağını düşünmüyorum.

KADROSUNU GÜÇLENDİREMEMELERİ GİRESUNSPOR’UN DİĞER ÖNEMLİ HATALARINDAN

Karadeniz ekibi Giresunspor ‘un yüklü bir miktar da 250 Milyon Liraya yakın bir borcu olan takımın kadrosunu güçlendire bilmesi de bir hayli zor.

Umut Nayir,  Aziz Behich, Zeki Yavru, Ibrahima Balde gibi isimleri elinde tutamayan Karadeniz ekibinde yerlerine gelen isimler de zayıf kalınca süper lig de güçlü rakipleri karşısında zorlandılar.

Sezona daha güçlü bir kadro ile girmeleri gereken Giresunspor ‘ da bu sezon ki yaptıkları bir diğer önemli hatalardan birisi de bu oldu diye biliriz.