Göksu Üçtaş Şanlı’dan Gümüş Madalya

Türkiye’nin güzide şehri Mersin’de düzenlenen Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda, büyüklerde ulusal sporcularımızdan Göksu Üçtaş Şanlı, yer aletinde gümüş madalyanın sahibi oldu.  Mersin’de organize edilen ve Olimpik Cimnastik Salonu’nda meydana gelen Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası, büyükler klasmanın bireysel alet finalleriyle sona erdi.

Sporcular, asimetrik paralel, balans, atlama masası ve yer aletinde Avrupa Şampiyonu olma yolunda jüriden en iyi değerlendirmeyi alabilmek için mücadele etti.

Artistik Cimnastik Milli Takımı’ndan Göksu Üçtaş Şanlı, final heyecanı yaşamış olduğu yer aletinde, 13100 puan biriktirerek ilk sıraya yerleşti ve altın madalyanın kazanılmış olduğu duyuruldu.

Sonuca itiraz etti

İkinci sıradaki Rumen sporcu Larisa Andreea Iordache’nin, jüriden aldığı 13050 puana itiraz etmesi üstüne yine değerlendirme yapıldı. Rumen temsilcisi Lordache, yeni değerlendirmede toplamda 13450 puan kazanarak, birinci sırada yer aldı ve altın madalyayı ülkesine götürmüş oldu.

Milli sporcu Göksu Üçtaş Şanlı da bu sonuçla Avrupa 2. si oldu ve gümüş madalya kazanarak göğsümüzü kabarttı. Milli sporculardan Dilara Yurtdaş, atlama masası aletinde 6. sırada yer alırken, Bilge Tarhan da balans aletinde 6. sırada kendine yer buldu.

Büyüklerde alınan sonuçlar

Atlama masasında Macaristan temsilcisi Zsofia Kovacs 14050 puan toplayarak altın madalyanın sahibi oldu. 2. Larisa Andreea Iordache 13875 puan puan toplayarak gümüş madalya ve Ukrayna temsilcisi Anastasiia Motak 13850 puan toplayarak bronz madalyayı kazanmış oldu.

Asimetrik Paralelde Macaristan temsilcisi  Zsofia Kovacs 13850 puan toplayarak altın madalyayı kazanırken bir başka macaristan temsilcisi Zoja Szekely 13550 puanla 2. oldu ve gümüş madalyayı kazandı. Slovakya temsilcisi Barbora Mokosova 13300 puan elde ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Denge Aletinde Romanya temsilcisi Larisa Andreea Iordache 14000 puan topladı ve altın madalya kazandı. Bir diğer Rumen yarışmacı Silviana Sfiringu 13800 puan toplayarak gümüş, Ukrayna temsilcisi Anastasiia Motak 13100 puan toplayarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Yer aletinde ise Rumen sporcu Larisa Andreea Iordache’nin, jüriden aldığı 13050 puana itiraz etmesi üstüne yine değerlendirme yapıldı. Rumen temsilcisi Lordache, yeni değerlendirmede toplamda 13450 puan kazanarak, birinci sırada yer aldı ve altın madalyayı ülkesine götürmüş oldu.

Temsilcimiz Göksu Üçtaş Şanlı 13100 puan toplayarak gümüş madalya kazandı. İsrail temsilcisi Lihie Raz ise 12750 puan toplayarak bronz madalyanın sahibi oldu.