GOLSÜZ BERABERLİK KASIMPAŞA YENİ MALATYASPOR

Süper toto süper Lig’in 34. haftasında Kasımpaşa Spor kulübü kendi evinde, kendi sahasında yeni Malatyaspor ile karşı karşıya geldi. Her iki takımda maçı kazanarak üç puanı almak ve alt sıralardan uzaklaşmak istiyorlardı. Karşılaşma golsüz beraberlikle sonuçlandı ve takımlar 1 puan alarak sahadan ayrıldı.

KASIMPAŞA ALT SIRALARDA

Süper-Süper Lig’in 34. haftasında bir puan alarak kapatan Kasımpaşa Spor kulübü kendi evinde oynadığı yeni Malatyaspor maçında istediği performansı sergileyemedi için maçta üstünlük kurulmadı. Karşılaşma görüşürüz eşitlikle tamamlandığı için her iki takımda bir puan alarak sahadan ayrıldı. Spor Toto Süper Lig’in 34. haftasına 36 puanla 15. sırada kapatan Kasımpaşa Spor kulübü ve 34 puanla 16. sırada kapatan yeni Malatyaspor takımı alt sıralara oldukça yakın bir şekilde haftayı kapattılar.

Her iki takımda gelecek haftalarda tehlikeye girdiler. Karşılaşmanın ilk yarısında aslında gol pozisyonu en yakın olan takım yeni Malatyaspor’da. Her iki takımda ne kadar gol pozisyonları bulmuş olsalar da nihai sonuca edemediler. Baskın bir performans sergileyen hem Kasımpaşa Spor kulübü hem de yeni Malatyaspor takımı birbirlerine üstün gelemediler.

Maçın ilk yarısı golsüz bir şekilde tamamlandı ve ikinci evde de skor değiştirmek için tüm performansını sergilen her iki takımda sonuç alamadı. Karşılaşma golsüz eşitlikle tamamlandı ve bir puan alarak sahadan ayrıldılar. Alınan bir puan her iki takım içinde yeterli değildi fakat üç puan kaybetmektense bir puan almak en azından alt sıralara yakın olan bu iki takım için kurtarıcı bir özellikte yer oldu.

TAKIMIN SÜPER LİG DURUMU

Karşılaşmanın ardından bir puan olarak ayrılan Kasımpaşa Spor kulübü ve yeni Malatyaspor takımı alt sıralara yakın olan konumları değiştiremediler. Kasımpaşa Spor Kulübü 36 puan 15. Sıradayken yeni Malatyaspor takımı da 34 puanla 16. sırada yer alıyor. Her iki takımda gelecek hafta oynanacak olan Spor Toto Süper Lig’in 35. haftasında karşılaşacakları takıma cinsinden hazırlıklara başladılar.

Hem Kasımpaşa Spor kulübü’nde yeni Malatyaspor‘un hedefi kalan haftalar iyi bir şekilde değerlendirerek eleme potasında en uzak noktada sezonu tamamlamak. Fatih’te süper Lig’de bu sezon dört takım elenecek. Dört takımın içerisinde olmak istemeyen Kasımpaşa Spor kulübü yeni Malatyaspor takımları kalan haftaları iyi Bir şekilde değerlendirerek maçları kazanmak istiyorlar.