Gözde Kırdar Belgeseli ABD’den İki Ödülle Döndü

Gözde Kırdar ilk olarak Vakıfbank Spor Kulubünün alt yapısında gelişti ve sonrasında da hiç ara vermeden 19 yıl boyunca sarı-siyah Vakıfbank forması giyerek voleybol kariyerine devam etti. Gözde Kırdar geçtiğimiz günlerde 19 yıllık kariyerini bitirme kararı almıştı ve bu karardan sonra kendi adını taşıyan bir belgesel çekti. “Gözde: The Fighter” belgeseli ABD’den iki ödül aldı. Gözde Kırdar, 19 yıllık kariyerinin yanına bir de belgesel ödülü ekledi.

EN İYİ SPOR BELGESELİ ÖDÜLÜ

25 dakika süren spor belgeselinde yakınları ve arkadaşları Gözde Kırdar‘ı anlatıyor. Çekimler ve kurgu süreci 2 yıla yakın süre Gözde The Fighter belgeseli IMDb Qualifier New York Uluslararası Film Ödülleri ile Oniros Film Ödülleri’nde en iyi spor filmi kategorisinde ödüle değer görüldü ve iki ödülün sahibi oldu. Gözde Kırdar kariyerine bu iki ödülü de ekleyerek 19 yıllık tecrübeli voleybol hayatını taçlandırmış oldu.

Gözde Kırdar‘ın Gözde The Fighter belgeseli New York Times’ta açık gösterime sunulacak. New York’ta Times Meydanı’ndaki Producer’s Club’ta halka açık gösterimde izleyiciyle buluşacak olan 25 dakikalık belgesel 2 ödül kazandığı ülkeden nasıl tepkiler alacağı merak konusu.

ÇEKİMLER İSTANBUL VE KÜTAHYA’DA YAPILDI

2 yıla yakın bir süreye yayılan belgeselin çekim sürecini 12 kişilik bir ekip yürüttü. Türk spor belgeselleri arasına yeni bir belgesel eklendi Gözde The Fighter ile beraber. Belgeselin çekimleri İstanbul ve Kütahya olmak üzere iki şehirde gerçekleştirildi. Bu ödüllü belgeselin Türkiye’deki ilk gösterimi 4 Kasım 2019’da gerçekleştirildi. Gözde Kırdar’ın kariyerine veda töreni düzenlenmişti ve orada ilk gösterim yapıldı. Veda törende 19 yıl boyunca Gözde Kırdar’ın giydiği emektar iki numaralı forması da emekli edildi. 19 yıl boyunca ter döktüğü bu önemli forma VakıfBank Spor Sarayı’nın ana salonuna asılmıştı.

GÖZDE KIRDAR KİMDİR

1985 Kütahya doğumlu Gözde Kırdar ünlü Türk voleybolcudur. Voleybol kariyerine Kütahya’da başlayan Gözde Kırdar Vakıfbank Spor Kulubünün alt yapısında yetişti. Alanı smaçör olan Gözde Kırdar, birçok kez Türkiye Genç ve A millî takımlarında forma giyerek ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Eğitimini lisans derecesinde tamamlayan Gözde Kırda üniversite mezunudur.