Göztepe İstanbul’dan Rahatlayarak Ayrıldı 2-1

Ligde oldukça zor zamanlar geçiren Kasımpaşa, 9. Hafta müsabakasında sahasında kendisiyle aynı durumda olan Göztepe’yi ağırladı. 17 Ekim 13.30’da oynanan maça her iki takım da mutlak galibiyet parolasıyla çıkarken, sahadan mutlu ayrılan taraf 2-1’lik galibiyetle Göztepe oldu.

Aldığı galibiyetle 4 maç aradan sonra 3 puanı hanesine katmayı başaran Göztepe, 9. Hafta sonunda puanını 8’e yükseltmeyi başarırken galibiyet hasreti 6 maça çıkan Kasımpaşa’nın puanı 6’da kalmış oldu. Kasımpaşa haftaya Çaykur Rizespor deplasmanında, Göztepe ise evinde Trabzonspor karşısında galibiyet arayacak.

Kasımpaşa Acı Çekiyor

Lige ilk 3 maçta topladığı 5 puanla oldukça iyi bir başlangıç yapan Kasımpaşa’da işler tersine döndü. Ligde son oynadığı 6 maçta sadece 1 puan alabilen Kasımpaşa’nın yaşadığı bu problemin neyden kaynaklandığına dair teknik direktör Cihat Arslan’ın yaptığı açıklamalar oldukça ilginç.

Sorunun çözülmesi için uğraştıklarını ifade eden Cihat Arslan, kendisine yapılan istifa çağrılarını da dikkate alacağını da belirtirken asıl önemli olan kısım oyuncularıyla alakalı ifadeleriydi. Özellikle süre almayan oyuncularının takıma küstüğünü ve Göztepe’nin kulübedeki oyuncuları itiraz ederken kendi oyuncularının kulübeye gömüldüğünü belirten Cihat Arslan, oyuncularını “yeteri kadar acı çekmedikleri” nedeniyle suçladı.

Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe ile oynanan maçta alınan mağlubiyetten sonra saha kenarında bazı oyuncularından daha fazla koştuğunu ifade eden Cihat Arslan, problemi tam olarak tespit edememiş gibi görünüyor. Göztepe karşısında oynanan maçta öne geçmesine rağmen geriye düşen Kasımpaşalı oyuncuların maçın döneceğine inanmadıklarını iddia eden Cihat Arslan egoların da törpülenmesi gerektiğini ifade etti.

Bu açıklamalardan anlaşıldığı kadarıyla -oyuncularının bir kısmıyla bağlarını koparan Cihat Arslan, bu mağlubiyetle birlikte Kasımpaşa’da ne kadar daha devam edebilecek bunu göreceğiz. Bununla birlikte tecrübeli teknik adamın, meslektaşları ve kendisi adına belirttiği günah keçisi olarak kendisinin seçilip seçilmeyeceği de anlaşılmış olacak.

Göztepe Zor Nefes Aldı

Sezona Ünal Karaman ile başladıktan 3 hafta sonra yollarını ayıran ve yerine Nestor El Maestro’yu getiren Göztepe, uzun bir aradan sonra kazanmayı başardı.

Takıma geldiği günden itibaren tam bir antrenman yapma ve aklındakileri oyuncularına aktarma fırsatı bulamadığından yakınan Nestor El Maestro, takımla yaptığı çalışmaların meyvesini bu maçta zor da olsa topladı.

Oyuna 3-4-3 ile başlayan Sırp teknik direktör topu da Kasımpaşa’ya bırakmayı ve kontra ataklarla tehlikeli olmayı hedefledi. Bitiricilik anlamında rakibinden daha iyi bir gününde olan Göztepe’de özellikle David Tijanic’in attığı gol takdire şayan iken savunma konusunda biraz daha çalışmaya ihtiyaçları olduğu ortada.

10. Hafta karşılaşmasında Trabzonspor’u kendi sahasında ağırlayacak olan Göztepe’de oyunun biraz daha kuvvetlenmesi gerekirken kadronun da devre arasında güçlendirilmesi çok önemli.

Ligin en zayıf kadrolarından birisi olan Göztepe’de bazı bölgelere yapılacak takviyeler, sezonun kaderini onlar adına değiştirebilecek etmenlerden biri olabilir.