GÖZTEPE SÜPER LİG’DE 17. HAFTADA RAKİBİ FATİH KARAGÜMRÜK

Süper Lig de 17.hafta karşılaşmasında sarı kırmızılı takım Göztepe kendi sahasında İstanbul ekibi Fatih Karagümrük ile karşı karşıya gelecekler.

Sarı kırmızılı takım Göztepe kendi sahasında konuk edeceği karşılaşmada taraftarının da desteği ile beraber 3 puan eşinde olacaklar.

Karşılaşma öncesinde ev sahibi takım Göztepe süper lig’de geride kalan 16 hafta sonun da 14 puan ile düşme hattında 17. Sırada yer alıyorlar. Konuk ekip Fatih Karagümrük ise süper lig de 22 puanda olan takım 11. Sırada yer alıyorlar.

Konuk ekip Fatih Karagümrük ‘ te genç teknik adamı Francesco Farioli ile yollar ayrılırken son antrenmanda da oyuncuları ile vedalaştı.

Fatih Karagümrük takımında boşalan teknik direktörlük koltuğu için ise Volkan Demirel ‘ in ismi ön plana çıkmış durumda. Fatih Karagümrük ile ilk görüşmelerin olumlu geçtiği bilinirken kısa süre de takımın yeni teknik adamı belli olacak.

GÖZTEPE KAZANMAK ZORUNDA

Sarı kırmızılı takım süper lig de kalma istiyorlar ise bu zorlu karşılaşmadan 3 puan ile ayrılmak zorundalar. Düşme hattından çıkamayan Göztepe kendi sahasında taraftarının desteği ile sahada olacaklar.

Ev sahibi takım Göztepe de birçok sakat ve cezalı oyuncusu bulunmakta. Kırmızı kart gören Halil Akbunar en az iki maç ceza alacak. B. Ideye, Kerim Alıcı, W. Ángel sahada olması beklenmeyen oyuncular.

Zorlu Fatih Karagümrük karşılaşmasında sarı kırmızılı takımın en önemli gol silahı gene A. Jahović olacak.

FATİH KARAGÜMRÜK’TE TEKNİK ADAM BELİRSİZİLİĞİ

Fatih Karagümrük ‘ te genç teknik adamı Francesco Farioli ile yolları ayırma kararı alan takım henüz yeni bir teknik adam ile anlaşamaya varamadılar.

Süper lig de iyi bir performans gösteren Fatih Karagümrük son günler deki düsen formu ile genç teknik adam ile yollar ayrılsa da takımdan henüz net bir açıklama da gelmedi.

Fatih Karagümrük te süper lig de son karşılaşmada kendi sahasında Konyaspor ‘a karşı farklı bir oyun sistemi ile sahaya çıkan takım karşılaşmada ne tempo yapa bildiler ne gol pozisyonuna gire bildiler. Konyaspor ‘ a 4 – 1 mağlup olduktan sonra teknik adamı ile yollar ayrılırken henüz takımın başına kimin geçeceği belli değil.

Kerim Frei sakatlığı bulunurken son karşılaşmada kırmız kart gören D. Luckassen Göztepe maçında sahada olamayacak.

İKİ TAKIM ARASINDAKİ ÖNEMLİ VERİLER

Fatih Karagümrük’e rakip olduğu son beş resmi maçı kaybetmeyen Göztepe (3G 2B), bu süreçteki üç galibiyetini de Türkiye Kupası’nda aldı.

Göztepe’ye konuk olduğu son üç resmi maçı kazanamayan Fatih Karagümrük (1B 2M), son galibiyetini Şubat 1963’te Süper Lig’de aldı (1-0).

Bu sezon en fazla Süper Lig maçında ilk golü yiyen takım olan Göztepe (12 maç), iç sahada açılış golünü kalesinde gördüğü altı karşılaşmanın beşini kaybetti (1G)