Göztepe Taraftarı Önünde Konyaspor Maçını Kazanamadı 7 Kasım

Süper ligin 12. Haftasında Pazar günü saat 13:30’da orta hakem Yasin Kol ve ekibi yönetiminde Gürsel Aksel Stadyumunda Göztepe, Konyaspor’u ile karşı karşıya geldi. İki takım daha önce 25 maçta karşı karşıya gelirken 13 maça Göztepe ev sahipliği yaptı.

Göztepe’nin ev sahipliğinde oynana 13 maçta ev sahibi ekip 9 galibiyet alırken konuk ekip Konyaspor 2 beraberlikle aldı ve 2 kez de galibiyet ile sonuçlandı. Bu maçtan da galibiyetle ayrılan genç teknik adam İlhan Palut’un öğrencileri bu maçı Sokol Cikalleshi’nin attığı 2 gol ile 0 – 2 galip oldu ve Göztepe deplasmanında hanesine bir galibiyet daha yazdırmayı başardı.

Süper ligde 11 maç geride kalırken ev sahibi Göztepe 2 galibiyet alırken 3 kez de beraberlik ile sonuçlandı ve 6 maçtan da puan çıkaramadan ayrılmıştı.

Bu sonuçlar sebebi ile Göztepe’de Teknik direktör Nestor El Maestro için oldukça kritik bir maç oldu. Bu haftaya kadar alınan sonuçlar ne olursa olsun görevine devam eden genç teknik adam adına kırılma maçı bu maç olmuş olabilir milli arada genç teknik adam ile yollar ayrılıp yerine başka bir teknik adam görev alabilir.

 Konuk ekip Konyaspor ise ligimizin formda ekiplerinden bir tanesi ve 11 maçta 5 galibiyet alırken 5 beraberlik aldı ve yalnızca 1 mağlubiyet aldı.

İki takımın gösterdikleri bu performanslar sonucu itibariyle ev sahibi Göztepe için küme düşme potasında olması sebebi ile henüz sezonun 12. Haftası olmasına rağmen tehlike çanları çalmaya başladı. Çünkü küme düşme hattındaki diğer rakiplerinden bazıları skor almayı beceremese de saha içinde en azından performanslarını yükseltmeyi başardı.

Göztepe’de İşler Hiç İyi Gitmiyor

Süper lige bu sezon kötü bir başlangıç yapan Göztepe az da olsa toparlanma emareleri gösterdi fakat devamı gelmedi ve 12 maçta 7 mağlubiyet aldı. Ünal Karaman’dan boşalan Teknik direktörlük koltuğuna genç teknik adam Nestor El Maestro getirilmişti.

Takımda bu değişiklik ile biraz kıpırdanma olsa da hala pozisyon üretmekte oldukça zorlanıyor az ürettiği gibi pozisyonları golle sonuçlandırmakta da zorlanıyor. Bunlarla birlikte şanssızlıklarda Göztepe’nin peşini bırakmıyor. Bu maça 3-4-1-2 dizilişi ile çıkan Göztepe, maçın 45. Dakikasında genç oyuncu Yalçın Kayan kırmızı kart ile oyun dışı kaldı ve göz yaşlarına hâkim olamadı.

Konyaspor Yüksek Performansını Sürdürmeyi Bildi

Konyaspor’un genç teknik direktörü İlhan Palut takımını oldukça verimli kullanıyor.

Cikalleshi’ninde dönüşü ile birlikte Konyaspor ataklarını golle sonuçlandırma anlamında daha da başarılı bir görüntü çizdi kanat oyuncuları ve orta sahası her zamanki gibi göz doldururken, Serdar Gürler’in Konyaspor’da başarılı bir sezon geçiriyor olduğunu söylemek yanlış olmaz.