Göztepe Teknik Direktörünü Kaybetti

Göztepe, teknik direktör İlhan Palut’un istifası kabul edildi. İzmir ekibi Göztepe’nin teknik direktörü İlhan Palut takımdan ayrılmak istediğini açıklamış ve istifasını vermişi. Kısa bir süre sonra Göztepe teknik adamın istifasını kabul ettiğini açıkladı. Göztepe yönetimi İlhan Palut’a takımda ye aldığı süre boyunca yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederken teknik adamın kariyerinin devamında kendisine başarılar diledi.

İstifası Kabul Edildi

Kulübün olaya ilişkin açıklamalarında ise Futbol A Takımı Teknik Direktörü, İlhan Palut’un istifasının yönetim kuruluna iletildiği, takım yönetimi ve teknik adam arasında yapılan görüşmeler sonucunda istifanın kabul edildiği ifadelerine yer verildi. Göztepe yönetimi İlhan Palut’a takımda ye aldığı süre boyunca yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederken teknik adamın kariyerinin devamında kendisine başarılar diledi.

Süper Lig’de son olarak 7. Hafta erteleme maçı olan Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasında 1-0 galip gelen İzmir takımı 18 puan ve averaj farkı ile 5. Sıradan giriş yaptığı ligde 12. Haftadan itibaren 6 maç kaybetti. Göztepe’nin güncel olarak ise 19 puan ve averaj ile 14. Sırada yer alıyor.

Kararına Saygı Duyuldu

Göztepe’de istifa etme kararı alan başarılı teknik direktör İlhan Palut ise kararı için sarı kırmızılı takımdan ayrılmasının hem takım hem de kendisi için iyi olacağını, doğru kararın bu olduğunu dile getirdi. İlhan Palut yaptığı yazılı açıklama ise;

Bu değişim sürecinde takımın 11. haftaya kadar başarılı bir performans sergilediğini Süper ligde 5. sırada yer bulduğunu dile getirdi. Devam eden haftalarda maalesef bu performansı sürdüremediklerini ve kötü sonuçlarla karşılaştıklarını söyledi.

Söz konusu süreçten dolayı Göztepe’deki görevinden ayrılmasının hem takım hem de kendisi için daha doğru bir adım olacağı kararını verdiğini belirtti.

Teknik adam istifa kararını kurula sunduğunu kurulun da bu kararı saygı ile karşıladığını söyledi. Bu güzel kulüpte çalıştığı süre boyunca kendisine destek verildiğini bundan dolayı takım başkanı Mehmet Sepil’e teşekkür ettiğini açıkladı.

Geçen sezon 11. Haftada Göztepe’de göreve başlayan İlhan Palut, Göztepe ile birlikte 41 maça çıktı. 41 maçta 12 galibiyet, 13 beraberlik ve 16 yenilgi elde etti. Bu süreçte Göztepe 56 gol atarken kendi kalesinde 58 gole engel olamadı.