Göztepe’nin Yeni Teknik Direktörü Belli Oldu Tayfun Korkut

Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda mücadele eden Göztepe, ilk üç hafta hiç galibiyet elde edemediği gerekçesi ile teknik direktörü Ünal Karaman ile yollarını ayırmıştı. Sarı Kırmızılı yönetim, lige beklediği gibi başlayamayınca hayal kırıklığı yaşadı.

Bu nedenle İzmir ekibi, yeni hocasını aramaya başlamıştı. Elini çabuk tutarak vakit kaybetmek istemeyen Göztepe’nin yeni teknik direktörü belli oldu. Sarı Kırmızılılar, Tayfun Korkut ile anlaşmaya vardı. İşte Göztepe’nin yeni hocası ile alakalı merak edilen tüm detaylar…

Göztepe’nin Yeni Teknik Direktörü Belli Oldu Tayfun Korkut

İzmir Ekibinin Yeni Hocası Korkut

Göztepe, Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda hiç galibiyet elde edememesinin ardından teknik direktörü Ünal Karaman ile karşılıklı anlaşarak görevine son verdi. Milli ara bitmeden yeni hocasını bir an önce seçmek isteyen İzmir ekibi, bir an önce yeni çalıştırıcısına kavuşmak istiyordu.

Sarı Kırmızılı yönetim hem yerli hem de yabancı antrenörleri listesine alarak detaylı bir inceleme yaptı. Sonunda listedeki isimler arasından Tayfun Korkut seçildi.

Göztepe’nin Yeni Teknik Direktörü Belli Oldu Tayfun Korkut

47 yaşındaki teknik adam, başarılı bir futbol kariyerine sahip. Daha önce de teknik direktörlük tecrübesi bulunan Tayfun Korkut’un ligdeki Göztepe’yi üst sıralara taşıması heyecan ve coşku ile bekleniyor.

Tayfun Korkut Kimdir?

Tayfun Korkut, 2 Nisan 1974 tarihinde Almanya’nın Stuttgart şehrinde dünyaya geldi. Deneyimli hoca, son olarak doğduğu şehrin takımı olan Stuttgart’ın hocalığını yaptı. Alman ekibi ile olan çalışma süresi 7 Ekim 2018’de sona erdi. 47 yaşındaki teknik adam, Sarı Kırmızılı takım ile anlaşana kadar kulüpsüzdü.

UEFA Pro lisansına sahip Tayfun Korkut, Göztepe öncesinde 2016 – 2017 sezonunda Leverkusen’de geçici antrenörlük, 2016 – 2017 sezonunda 1. FC K’lautern’de teknik direktörlük, Hannover’da 2013 – 2014 sezonunda teknik direktörlük ve Türk milli takımında ise 2011 – 2012 sezonunda yardımcı antrenörlük yaptı.

Göztepe’nin Yeni Teknik Direktörü Belli Oldu Tayfun Korkut

Tayfun Korkut’un futbol kariyeri 1 Temmuz 1989 öncesinde Almanya takımlarından Stuttgarter Kickers altyapısında oynayarak başladı. Daha sonra St. Kickers II, Fenerbahçe, Sociedad (İspanya), Espanyol (İspanya), Beşiktaş ve Gençlerbirliği’nde de forma giydi. 1 Temmuz 2006 tarihinde son olarak forma giydiği Gençlerbirliği’nden de ayrıldı.