Gülen Taraf Pınar Karşıyaka

ING Basketbol Süper Ligi 12. hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka kendi evinde Fenerbahçe Beko’yu konuk etti. Bu mücadeleyi ev sahibi Pınar Karşıyaka 83 – 79’luk skorla kazanan taraf oldu.

Pınar Karşıyaka’da en skorer isimler attığı 27 ile M’Baye, 14 sayı ile Taylor ve 12 sayı ile Henry olurken; Fenerbahçe Beko’nun en skorerleri attığı 19 sayı ile Brown, 14 sayı ile Melih Mahmutoğlu ve 13 sayı ile De Colo oldu.

Ayrıca Fenerbahçe Beko’da maçın dakikasında Vesely ve Ahmet Düverioğlu 5 faul ile oyun dışında kalan oyuncular oldular. Bu sonucun ardından ev sahibi Pınar Karşıyaka, oynadığı 11 maçta 8. galibiyetini almayı başardı.

Öte yandan Fenerbahçe Beko ise oynadığı 12 maçta 2. mağlubiyetini almış oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 12. haftasında Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Salonu’nda Pınar Karşıyaka ve Fenerbahçe Beko karşı karşıya geldiler. Birinci çeyreğe hızlı başlayan taraf Fenerbahçe Beko oldu.

Hücum organizasyonlarında başarlı olan Fenerbahçe Beko, birinci periyotu 18 – 15 önde kapattı.

İkinci periyotta hem Brown ve Ali Muhammed’in 3 sayılık basketleriyle hem de De Colo’nun etkili oyunuyla farkı 18 sayıya kadar çıkarmayı başaran Fenerbahçe Beko, soyunma odasına 44 – 29 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte etkili olmaya çalışan taraf Pınar Karşıyaka oldu. Hem faul atışlarıyla hem de M’Baye’nin üç sayılık basketleriyle farkı 6 sayıya kadar indirsede, Fenerbahçe Beko üçüncü periyotu 62 – 48 önde kapatmayı başardı.

Etkili oyununu son çeyrektede sürdüren Fenerbahçe Beko, maçın son 4 dakikasına 13 sayı farkla önde girdi. Fakat ev sahibi Pınar Karşıyaka bu dakikadan itibaren 13 – 0’lık bir seri yakaladı ve son dakikaya girerken maça 76 – 76’lık eşitlik geldi. Bulduğu üç sayılık atışla öne de geçen Pınar Karşıyaka, maçı 93 – 79 kazandı.

Skor Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi 12. hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka kendi evinde Fenerbahçe Beko’yu ağırladı ve maçı 83 – 79 kazanan taraf oldu. İki takımın skor dağılımı ise şöyle oldu;

Pınar Karşıyaka’da Taylor 14, Henry 12, Kennedy 11, M’Baye 27, Morgan 13, Mahir Ağva 1, Yunus Sonsırma 3 ve Nusret Yıldırım 2 sayı attı. Fenerbahçe Beko’da ise Melih Mahmutoğlu 14, De Colo 13, Pierre 13, Barthel 3, Vesely 6, Brown 19, Tarık Biberovic, Berkay Candan, Ali Muhammed 5 ve Ahmet Düverioğlu 6 sayı attı.