Günün Öne Çıkan Transfer Gelişmeleri – 11 Eylül 2023

Haziran ayından bu yana devam eden transfer dönemi artık bitiyor. Kulüpler, 15 Eylül 2023 Cuma gününe kadar transfer yapabilecekler. Bir başka deyişle, sadece beş günleri kaldı. Gelin, transfer döneminin son haftasının gündemine yakından bakalım!

Bu Haftaya Fırsat Transferleri Damga Vuracak

  • Sacha Boey, çok sayıda kulüpten teklif almasına rağmen Galatasaray’da kaldı. Daha doğrusu sarı kırmızılı kulüp oyuncuyu satmaya yanaşmadı. Hatta, Fransız sağ bekin maaşına zam yapılması gündemde! Juventus, yaz transfer döneminde de Sacha Boey’e talip olmuştu. İtalyanlar, oyuncuya olan ilgilerini Ocak ayında da sürdürmeyi düşünüyorlar. Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi’nden elendiği takdirde oyuncuyu satmaya sıcak bakabilir.
  • Ön libero arayan Fenerbahçe’nin listesinin ilk sırasında Al-Musrati yer alıyor. Deneyimli oyuncu, Portekiz’in Braga kulübünde top koşturuyor. Braga, Ricardo Horta transferindeki detayların yerine getirilmemesinden dolayı ciddi bir para cezası aldı. Portekizliler, söz konusu para cezasını ödemek adına Al-Musrati’yi Fenerbahçe’ye satmaya sıcak bakıyorlar. Bu transferin kısa süre içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.
  • Orta sahaya kesin olarak transfer yapacak olan Fenerbahçe, fırsat transferlerine de hayır demeyecek. İsmi Fenerbahçe ile anılan son oyuncu Jota oldu. Suudi Arabistan’ın Al-Ittihad kulübünde top koşturan Portekizli oyuncu, taraftarların kendisini beğenmemelerinden dolayı kadro dışı bırakıldı. Fenerbahçe, oyuncunun Al-Ittihad ile olan sözleşmesini feshetmesini bekliyor.
  • Galatasaray, transfer döneminin son günlerini hareketli geçirecek gibi duruyor. West Brom’da forma giyen Okay Yokuşlu, yüksek ihtimalle Galatasaray’a transfer olacak. Bunun yanı sıra, Berkay Özcan ve Zeki Çelik için de şartlar zorlanacak. Sarı kırmızılı takım, bu oyunculardan en az birisini kadrosuna katarak transferi kapatmayı hedefliyor.
  • Emre Mor, Fenerbahçe’nin Konferans Ligi için UEFA’ya bildirdiği kadroda kendisine yer bulamadı. 1997 doğumlu oyuncu ile Adana Demirspor ilgileniyor. Adana Demirspor başkanı Murat Sancak, oyuncuyu kiralamak adına girişimlerde bulunacak. Fenerbahçe’de çok fazla süre alamayacağının farkında olan Emre Mor da Adana Demirspor’un teklifine sıcak bakıyor.
  • Taraftarların tepkilerinden sıkılan Beşiktaş yönetimi, transfer döneminin son haftasında harekete geçti. Gündeme gelen isimlerden birisi Hannibal Mejbri oldu. 2003 doğumlu oyuncu, güncel tarih itibariyle, Manchester United’ın kadrosunda yer alıyor. İngiliz kulübü, oyuncuyu kiralık olarak başka bir kulübe göndermeye sıcak bakıyor. Bu transferin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.
  • Fenerbahçe’de Nazım Sangare sorunu yaşanıyor. 1994 doğumlu oyuncunun Fenerbahçe ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Sarı lacivertli kulüp, oyuncuyu göndermek istiyor. Ancak, Nazım Sangare, kendisini kadrosuna katmak isteyen kulüplerden 1.5 milyon Euro garanti ücret talep ediyor. Bu durum, oyuncunun farklı bir kulübe transferini zorlaştırıyor.
  • Nicolas Pepe, Trabzon’a geldi. Fildişi Sahilli oyuncu, ayağının tozuyla röportaj verdi. Geçirmiş olduğu sakatlıktan dolayı dört aydır maça çıkmadığını ancak on gündür bireysel ekibi ile çalışmasından mütevellit hazır olduğunu söyledi.