Hakan Çalhanoğlu ile Inter’in Yolları Ayrılacak

Hakan Çalhanoğlu milli takımımızın en önemli isimlerinden birisi! 29 yaşındaki oyuncu 2022 – 2023 sezonunda İtalya’nın ünlü kulübü Inter’de top koşturuyor. Inter’de oldukça iyi bir performans ortaya koyan Hakan Çalhanoğlu için birtakım transfer iddiaları mevcut! Milli oyuncumuzun Haziran ayında takımdan ayrılacağı konuşuluyor. Gelin, bu iddialara yakından bakalım!

Inter 1994 Doğumlu Oyuncuyu Satmak İstiyor

Inter mali problemler ile boğuşan bir kulüp! İtalyan ekibi yıllık ücreti fazla olan oyuncularını elden çıkarmak istiyor. O isimlerden birisi de Hakan Çalhanoğlu! Inter; milli oyuncumuz ile yollarını sezon sonunda ayırmayı planlıyor.

Hakan Çalhanoğlu ile ilgilenen kulüplerin sayısı bir hayli fazla! Bilhassa Premier Lig kulüplerinin Hakan Çalhanoğlu’nu istediklerini söyleyebiliriz. Leeds United ve Tottenham bahsettiğimiz kulüpler arasında yer alıyorlar. Buna ek olarak, bazı İspanyol kulüplerinin de milli oyuncumuzun peşinde olduğunu söyleyebiliriz.

Hakan Çalhanoğlu’nun Inter ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. İtalyan kulübünün oyuncumuz ile yeni sözleşme imzalayacağı konuşuluyordu. Fakat, bu iddialar gerçeği yansıtmıyor. Inter; 2023 yılının yazında Hakan Çalhanoğlu’nu satarak hem oyuncudan bonservis kazanmayı hem de oyuncunun yüksek yıllık ücretinden kurtulmayı planlıyor.

Milli Oyuncumuz Performansıyla Parmak Isırtıyor

Deneyimli isim 2022 – 2023 sezonunda Serie A, İtalya Kupası, İtalya Süper Kupası ve Şampiyonlar Ligi olmak üzere dört farklı kulvarda mücadele etti. Bu kulvarlarda toplam 36 maça çıktı. Söz konusu maçlarda üç gol atıp altı asist yapmayı başardı. Merkez orta saha pozisyonunda oynamasına rağmen skor katkısı yapmasıyla dikkat çekti.

Hakan Çalhanoğlu; 2021 – 2022 sezonunun başında herhangi bir bonservis bedeli olmadan Inter’e transfer oldu. Geçtiğimiz sezon Inter formasıyla 46 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sekiz gol atıp 13 asist yaptı. Inter’in en önemli oyuncularından birisi olmayı başardı.

Hakan Çalhanoğlu’nun güncel Transfermarkt değeri 35 milyon Euro! 29 yaşındaki oyuncu dünyanın en iyi merkez orta saha oyuncuları arasında yer alıyor.

Galatasaray Hakan Çalhanoğlu ile İlgileniyor

Hakan Çalhanoğlu’nın koyu bir Galatasaray taraftarı olduğu biliniyor. Gurbetçi oyuncu henüz çok genç olduğu dönemlerde Galatasaray taraftarı olduğunu itiraf etmişti. İlerleyen yıllarda Galatasaray’da oynama hedefinin olduğunu söylemişti.

Sarı kırmızılı takım 2022 – 2023 sezonunda Süper Lig’de şampiyon olduğu takdirde önümüzdeki sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde iddialı olacak türden bir kadro kurmayı planlıyor. Erden Timur ve Dursun Özbek’in transfer etmek istediği isimlerden birisi de Hakan Çalhanoğlu! Oyuncunun Galatasaray’a büyük katkıda bulunacağı düşünülüyor.

Hakan Çalhanoğlu transferi zor gözüküyor. Inter oyuncunun satışından çok fazla para kazanmayı hedefliyor. Bu durum Galatasaray’ın oyuncuyu transfer etmesinin önündeki en büyük engellerden birisi! Buna ek olarak, Galatasaray’ın oyuncunun istediği yıllık ücreti verebilmesi de zor gözüküyor. Bu transfer ancak dört beş yıl sonra gerçekleşebilir.