Hande Baladın Red Bull Bünyesine Katıldı

Dünyanın dört bir tarafından başarılı sporcular ile yaptığı anlaşmalarla bilinen Red Bull, son olarak, A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Eczacıbaşı Dynavit oyuncularından Hande Baladın ile anlaştı.

Hande Baladın, sosyal medya hesaplarından yeni bir serüvene başlıyorum şeklinde duyurduğu anlaşma ile Red Bull bünyesine katıldığını açıkladı. Red Bull ise yine sosyal hesabından yaptığı paylaşımda Hande Baladın’ı aileye hoş geldin diyerek karşıladı.

Milli voleybolcu Hande Baladın, Red Bull markasının Türkiye’de sponsorluğunu üstlendiği mevcutta 13’üncü sporcu oldu. Red Bull bünyesindeki diğer sporcular; Mehmet Yağız İpek (Espor), Can Öncü (Supersport), Deniz Öncü (MotoGP), İsmail Can (Espor), Ali Türkkan (Ralli), Ayşe Begüm Onbaşı (Jimnastik), Hazal Nehir (Parkur), Ayhancan Güven (Motor sporları), Kübra Dağlı (Tekvando), Yağız Avcı (Ralli) ve Bora Altıntaş (BMX).

Başarılarla Dolu Kariyer

1 Eylül 1997 tarihinde Kütahya’da doğan başarılı sporcu, voleybola Eczacıbaşı’nın altyapısında oynayarak başladı. 2015 – 2016 sezonunda Eczacıbaşı’nın A takımına yükselen Hande Baladın, Galatasaray’da kiralık olarak oynadığı 2018 – 2019 sezonu dışında kariyeri boyunca Eczacıbaşı forması ile oynadı.

Baladın’ın kariyerinde Eczacıbaşı ile kazanılmış 1 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonluğu, 1 Avrupa Şampiyonlar Ligi üçüncülüğü, 1 CEV Kupası şampiyonluğu, 2 Şampiyonlar Kupası şampiyonluğu ve 1 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası ikinciliği bulunuyor.

Milli takım bünyesinde alt yaş gruplarından itibaren forma giymeye başlayan Hande Baladın, yıldız ve genç takımlarında ülkemize birçok başarı getirdi. A takımı kadrosunda ise 2018 Milletler Ligi’nde ve 2019 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda ikincilik, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Elemeleri’nde şampiyonluk, 2021 Milletler Ligi’nde üçüncülük ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda beşincilik elde etti.

Baladın Uzun Yıllar Çalışmayı Diledi

Hande Baladın, Red Bull bünyesine katılmanın kendisini için ne ifade ettiği sorusuna bu kadar önemli bir marka ile çalışmanın kendisi için onur verici olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Red Bull ile beraber çok güzel işlere imza atacaklarını düşündüğünü belirten Baladın, ilk günden itibaren Red Bull ekibinin samimiyetinden etkilendiğini ve motive bulduğunu belirtti.

Milli sporcu, böylesi işbirliklerinde iki tarafın da aynı değerlere sahip olmasının önemli bir olgu olduğunu ve Red Bull ile yakaldığı dinamizmi hem saha içinde hem de saha dışında uzun yıllar sürdürmeyi dilediğini ekledi.