Hangi Futbolcu Hangi Kulübün Radarında 10 Ağustos

Yeni sezon öncesi tüm kulüpler transfer atakları ile gündeme geliyor. İşte Avrupa ve Türkiye’den son transfer haberleri…

Fenerbahçe’nin forvet arayışının devam ettiği biliniyor. Bu sebeple radarlarına  Lyon ekibinin yıldızı Moussa Dembele’yi alan Sarı Lacivertliler, tüm imkanları kullanma peşinde… Yeni sezon için Sarı Lacivertli formayı giymesi beklenen yıldız isim için Fenerbahçe’nin ise elinde bir kozu bulunuyor. Lyon ekibinin uzun bir süredir Sarı Lacivertli formayı giyen Dimitris Pelkas ile ilgilendiği biliniyordu. Hatta bu doğrultuda Kanarya’ya 8 milyon Euro’luk bir teklifte yapan ekip, Pelkas için oldukça ısrarcı… Fakat yapılan teklifi geri çeviren Fenerbahçe’nin ise elinde Dembele için Pelkas’ı takasta tutma planı olduğu kaydedildi. Bu yolla maliyeti düşürme planının da devrede olduğu iddia edilenler arasında yer aldı.

Romanya Cephesi İle Galatasaray Arasında Olumlu Gelişmeler

Romanya ekiplerinden Steaua Bükreş ile Galatasaray arasında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Sarı Kırmızılı ekibin son olarak yolları ayırmayı düşündüğü isimler Sofiane Feghouli ve Radamel Falcao ile planlar istenildiği gibi gerçekleşirse renklerine bağlamayı düşündüğü bir isim gündeme gelecek. Yıldız isim Olimpiu Morutan için temas kurmayı planlayan Aslan’ın, bu yolla Rumen ekibi Steaua Bükreş’e 6 milyon Euro’luk bir teklif yapmayı düşündüğü iddia edildi. Tüm gözler ise Sofiane Feghouli ve Radamel Falcao ikilisine çevrildi.

7 Milyonluk İsteğe Karşı 6 Milyon Önerisi

Beşiktaş’ın yeni sezon için istediği isimlerden birinin Diego Costa olduğu biliniyordu. Costa’yı kadrosuna katmak için tüm şartları zorlayan Siyah Beyazlı yönetim, görüşmeleri sürdürürken 2 yıllık bir planlama içerisinde olduğunu açıkladı. 2 yıl için maaş, bonuslar ve imza parası konuşulan transfer aşamasında yıldız oyuncunun toplam dahil 7 milyon Euro istediği öğrenildi. Kara Kartal’ın fazla bulduğu bu rakam için ise 6 milyon Euro önerisi geldi. 32 yaşındaki oyuncu ile görüşmeler devam ederken her iki tarafın da orta noktayı kısa bir süre içerisinde bulacağı düşünülüyor. Bu yolla teknik hoca Yalçın’ın önderliğiyle yeni sezon için oyuncunun Siyah Beyazlı formayı vakit kaybetmeden giymesi bekleniyor.