Hes Kablo Kayserispor’da Yaprak Dökümü

Samet Aybaba’nın da Görevine Son Verildi

2020 – 2021 sezonuna 46 yaşındaki Trabzonlu teknik adam Bayram Bektaş ile başlayan Hes Kablo Kayserispor’da işler istendiği gibi gitmedi. Bayram Bektaş yönetiminde 6 karşılaşmada sahaya inen sarı kırmızılar bir iç saha bir de dış saha galibiyeti ile yalnızca 2 galibiyet alabildi. 04 Ocak 2021 itibari ile Berna Gözbaşı’nın talebi doğrultusunda 65 yaşındaki teknik adam Samet Aybaba’nın Hes Kablo Kayserispor’daki görevine son verildi.

Kötü gidişata çözümün teknik direktör değişikliği olduğunu düşünen Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, 1 Kasım 2020’de 46 yaşındaki teknik adam Bayram Bektaş’ın görevine son verdi.

Bayram Bektaş’ın görevine son verilmesinin ardından teknik direktör arayışları devam eden sarı kırmızılı yönetim, 16 Kasım 2020’de takımın başına 65 yaşındaki tecrübeli teknik direktör Samet Aybaba’yı getirdi. Kendisinden birçok şey beklenen hoca, takımı ligin dibinden bir türlü kurtaramadı.

8’i Süper Lig, 1’i de Ziraat Türkiye Kupası olmak üzere 9 maçta sarı kırmızılı takımın başında sahaya çıkan tecrübeli çalıştırıcı Samet Aybaba galibiyet yüzü göremedi. Bir türlü kötü gidişe engel olamayan tecrübeli teknik adam takımının başında saha çıktığı 9 karşılaşmada 4 mağlubiyet 5 de beraberlik aldı.

Samet Aybaba yönetimindeki Hes Kablo Kayserispor 9 maçta 0,44 maç başına puan ile oynayan sarı kırmızılı takımda ipler iç sahada alınan Beşiktaş mağlubiyetinin ardından koptu. Beklenen olay ise Türk futbolundaki tek kadın başkan olan Berna Gözbaşı’ndan geldi.

04 Ocak 2021 itibari ile Berna Gözbaşı’nın talebi doğrultusunda 65 yaşındaki teknik adam Samet Aybaba’nın Hes Kablo Kayserispor’daki görevine son verildi.

Mustafa Toköz’den Açıklama

Teknik direktör Samet Aybaba ile karşılıklı anlaşarak takımdan ayrıldığını vurgulayan Hes Kablo Kayserispor sözcüsü Mustafa Toköz yaptığı açıklamada “Samet hoca camiamızın abisidir, büyüğümüzdür. Kulübümüzde görev yapan hocalar arasında bizim için en değerli, saygı duyulan hocadır.

Hocamızla görüştük ve anlayış çerçevesi içerisinde ayrılma kararı aldık. Hocamıza bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. Yolu açık olsun. Kayserispor olarak kısa zamanda takımımızı daha ileriye taşıyacak hocayla anlaşıp, takımın başına geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Samet Aybaba’nı yerine ise Rumen hoca Dan Petrescu’nun getirildiği kulüp başkanı Berna Gözbaşı tarafından duyuruldu.