İbrahim Çolak Avrupa Şampiyonu Oldu

Mersin’de düzenlenen Artistik Jimnastik Avrupa Şampiyonası’nda halka aletinde altın madalya kazanan Dünya şampiyonu milli cimnastikçimiz İbrahim Çolak şampiyona tarihimize jimnastik dalında bir birincilik getirdi.

Milli sporcularımızdan biri olan İbrahim Çolak, Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Jimnastik Şampiyonası’nda halka aletinde ülkemize altn madalya kazandırdı. Ferhat Arıcan ise kulplu beygir aletinde ülkemize bronz madalya kazandıran isim oldu.

Olimpik Jimnastik Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakanın son gününde, büyükler kategorisinde yarışan sporcular, alet finallerinde ilk sırada yer almak için kıyasıya yarıştı.

İbrahim Çolak, halka aletinde yarıştı. Ferhat Arıcan ise kulplu beygir aletinde yarıştı. Halka aletinde muhteşem bir performans sergileyen milli sporcumuz İbrahim Çolak, 15 bin puanla Avrupa şampiyonu oldu ve altın madalyayı ülkemize kazandıran isim oldu. Madalya töreninde asker selamı vererek şampiyonluğunu askerlere armağan etti.

Vinzenz Hoeck ise Avusturya’ya 14 bin 800 puanla gümüş madalya kazandırdı. Igor Radivilov ise Ukrayna’ya 14 bin 766 puan ile bronz madalyayı kazandıran isim oldu. Milli sporcu Abdelrahman Elgamal ise 14 bin 433 puan ile dördüncü oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Tebrik Telefonu Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkemize şampiyonluk kazandıran İbrahim Çolak’ı telefon ile arayarak tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan , “Başarılarınızın devamını diliyorum. Bu başarıları siz gösterdikçe, bizim görevimiz daha da artacak” sözlerini kullanarak milli sporcumuzu tebrik etti.

Kulplu beygir aleti ile yarışan Türk milli jimnastikçi Ferhat Arıcan, jüriden toplam 14 bin 433 puan toplayarak bronz madalyanın sahibi oldu. Kulplu beygir aletinde yarışan ve altın madalyanın sahibi olan isim ise 14 bin 556 puan toplayan Arnavutluk’tan Matvei Petrov kazanırken, gümüş madalyanın sahibi Hırvatistan’dan 14 bin 533 puanla Filip Ude oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan da Tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Jimnastik Şampiyonası’nda, halka aletinde altın madalyanın sahibi olan milli jimnastikçimiz İbrahim Çolak’ı sosyal medya paylaşımı ile tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise sosyal medyadan “İbrahim Çolak tarih yazmaya devam ediyor. Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak bayrağımızı göndere çektiren İbrahim Çolak’ı tebrik ediyorum.” Mesajı ile sporcuları tebrik etti.