İkinci Haftasında EURO 2020’nin Öne Çıkan 10 Olayı

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı devam ederken ikinci haftası maçları son buldu. Fırtına devam ederken EURO 2020’nin ikinci maçlarına dair dikkat çeken 10 olay akıllarda şu şekilde kaldı;

  1. A Milli Futbol Takımı’mız gruptan çıkma şansını kaçırdı. İlk olarak İtalya’ya karşı 3-0 skoruyla bir yenilgi yaşayan A Milli Takımı’mız ikinci haftasında Galler ile Bakü’de karşı karşıya geldi ve 2-0 skoruyla bir mağlubiyet daha yaşadı.
  2. A Milli Takımı’mızla da karşı karşıya gelen İtalya, üst üste aldığı zafer alkışlarıyla EURO 2020 içerisinde gruptan çıkmaya hak kazanan ilk takım olarak akıllara kazındı.
  3. Ülkeleri Ukrayna’nın göğsünü kabartan iki isim Andriy Yarmolenko ve Roman Yaremchuk ikilisi EURO 2020 tarihinde ilk iki maçta da gol atarak tarihe imzalarını attılar.

Turnuvanın En Hızlı Gol Atan İkinci İsmi

  • Danimarkalı Yussuf Poulsen Belçika karşısında çıktıkları sahada henüz 99. Saniyesinde iken gol sevinci yaşatarak turnuva tarihinde en hızlı gol atan ikinci isim oldu.
  • Danimarka ile Belçika’nın karşı karşıya geldiği sahanın 10. Dakikasında Christian Eriksen’in numarasının 10 olmasıyla 1 dakika boyunca alkışlarla destek verildi. Tarihin anın sebebini, Finlandiya maçında başarılı futbolcunun geçirdiği rahatsızlık oluşturdu.
  • Hırvatistan tarihine adını yazdıran Ivan Perisic, toplam 4 büyük turnuva maçında fileleri havalandırarak (2014 – 2018 Dünya Kupaları ve 2016 – 2020 Avrupa Şampiyonaları) yerini sağlamlaştırdı.

Kazanan Olmadı, Beraberlikler  Yaşandı

  • D grubundan iki güçlü takım İngiltere ve İskoçya kozlarını paylaştı fakat karşılaşma ne kadar çetin olsa da gol sesi duyulmadı, karşılaşma 0-0 skoruyla beraberlik ile sonlandı.
  • F grubundan iki ismin karşılaşmalarında heyecan büyüktü. Macaristan ile EURO 2020’nin iddialı takımlardan Fransa’nın karşı karşıya geldiği maç, 1-1 skoruyla sonlandı.
  • F grubundan iki isim EUR0 2020’nin en heyecanlı karşılaşmasına sahne oldu. Gol sesinin durmadığı karşılaşmada Almanya 4-2’lik skorla Portekiz’i yendi.
  • E grubundan İspanya talihini kıramadı ve ilk iki karşılaşmasında beraberlik elde etti. İlk maçında İsveç ile golsüz elde edilen beraberlik ikinci maçında Polonya ile birer golle elde edildi.