ING Basketbol Süper Ligi Haftanın Panaroması

ING Basketbol Süper Ligi’nde Liderlik Yarışı Kızışıyor

14’üncü haftası geride kalan ING Basketbol Süper Lig’inde 26 Aralık Cumartesi 3 maç oynandı. Haftanın açılış maçı ise liderlik yarışı için çok büyük bir mücadeleye sahne oldu.

14’üncü haftanın açılış karşılaşmasında henüz mağlubiyet yüzü görmeyen Anadolu Efes sahasında Fenerbahçe Beko’yu konuk etti. Zirveyi yakından ilgilendiren karşılaşmadan ev sahibi ekip Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko’yu 85 – 72 mağlup etmeyi başardı.

ING Basketbol Süper Ligi’nde üst üste 12’inci galibiyetini alan ev sahibi ekip Anadolu Efes iki maç eksiği ile Pınar Karşıyaka ve Fenerbahçe Beko’nun hemen ardından ligde üçüncü sırada yer aldı.

Haftaya lider başlayan Fenerbahçe Beko ise Anadolu Efes karşısında aldığı mağlubiyet ile liderliği OGM Ormanspor’u 86 – 57 mağlup eden Pınar Karşıyaka’ya kaptırdı.

Günün diğer iki karşılaşmasında ise Büyükçekmece Basket sahasında konuk ettiği Lokman Hekim Fethiye Belediyesi’ni 66 – 59’luk skorla geçerken, Empera Halı Gaziantep, Bahçeşehir Koleji karşısında deplasmanda 83 – 76’lık skor ile galip ayrıldı.

14’üncü haftanın ikinci gününde 27 Aralık 2020’de ING Basketbol Süper Ligi’nde 10 takım parkeye indi. Rakiplerini mağlup etmeyi başaran Galatasaray, Beşiktaş, Pınar Karşıyaka, Tofaş ve Türk Telekom ikişer puanı hanesine yazdırmayı başardı.

ING Basketbol Süper Ligi’nde 15’inci Hafta Galatasaray – Fenerbahçe Beko Derbisine Şahit Olacak

Zirve yarışının her geçen hafta iyice kızıştığı ING Basketbol Süper Ligi’nde 15’inci hafta iki ezeli rakibin derbisine tanıklık edecek. 2 Ocak Cumartesi saat 15:30’da oynanacak karşılaşmada Galatasaray sahasında ligin iddialı ekibi Fenerbahçe Beko’yu konuk edecek.

Sarı kırmızılı ekip bir önceki hafta Frutti Extra Bursaspor karşısında deplasmanda aldığı farkı galibiyetten gelen moral ile çıkış yakalamak için sahaya çıkacak.

Öte yandan Fenerbahçe Beko ise Anadolu Efes karşısında aldığı mağlubiyeti unutturmak istiyor. Zirvedeki koltuğu sallanan sarı lacivertli takım ezeli rakibi Galatasaray karşısında alacağı galibiyet ile ING Basketbol Süper Ligi’nde zirve yarışındaki iddiasını bir kez daha kanıtlamak istiyor.         

Zirveyi yakından ilgilendiren bir başka mücadele ise 15’inci haftanın açılış karşılaşması olacak. 2 Ocak Cumartesi oynanacak karşılaşmada Beşiktaş, zirvenin bir diğer ortağı olan Pınar Karşıyaka’yı konuk edecek. Çıkışını sürdürmeyi hedefleyen İzmir ekibinin galibiyet parolası ile sahaya çıkacağı bildirildi.