İrfan Can Kahveci’den Kötü Haber Geldi

Sivasspor maçıyla birlikte tamamen iyileşen ve yeşil sahalara geri dönen İrfan Can Kahveci, oyuna ikinci yarı dahil olduktan sonra tekrar sakatlanmıştı. Yapılan tedaviler sonucunda Milli oyuncudan kötü haber geldi. Fenerbahçe’de sakat oyunculardan Serdar Dursun, takımla beraber çalışmalara başlarken diğer sakat oyuncuların da durumları belli oldu.

Serdar Dursun Takıma Dönüyor

Fenerbahçe’de son haftalarda en çok eleştirilen konu forvet bölgesinin performans düşüklüğü oldu. Berisha’nın son maçlardaki silik oyunuyla birlikte hücum bölgesinde sıkıntı yaşayan Sarı lacivertliler için sevindirici haber geldi. Sezona iyi başlayan, hazırlık maçlarında oyuna katkısıyla taraftardan taktir toplayan Serdar Dursun takımla çalışmalara başladı.

İlk maçında omzundan sakatlanıp uzun süre Sarı lacivertlilere katkı sağlayamayan 29 yaşındaki forvet, bir süre takımdan ayrı salon çalışmalarına devam etmişti. Giresunspor maçıyla birlikte kadroya dönmesi beklenilen tecrübeli forvet için son kararı Vitor Pereira verecek.

İrfan, 1 Ay Sahalardan Uzak Kalıcak

Zaman geçtikte Pereira’nın oyun sistemine uyum sağlayan ve yavaş yavaş form tutmaya başladıktan sonra sağ kanat bekinde düzenli forma giyen Nazım Sangare, şanssız bir sakatlık yaşayarak taraftarı üzmüştü. Mili oyuncunun sahalara dönme tarihi henüz belirsizken tedavisine yoğun bir şekilde devam edildiği öğrenildi. Pereira’nın formasyonunda form tutan ve sakatlık yaşayan diğer bir isim Jose Sosa’ydı.

Arjantinli yıldız oyuncunun da tedavisine devam edildiği öğrenildi. 3 Ekimde oynanacak Kasımpaşa mücadelesine her iki oyuncu da yetiştirilmeye çalışılıyor. Gösterdiği performansla Sarı lacivertlilerin yeni bir transfermiş gibi gördüğü Miha Zajc ise takımdan ayrı özel çalışmalarına devam ediyor.

Üçlü savunma anlayışına geçtikten sonra performansı yükselen Marcel Tisserand’ın dönüş tarihi belirsizken Ligin 9.haftasında oynanacak olan Trabzonspor derbisine yetişmesi için yoğun çaba sarfetildiği öğrenildi. Sivasspor maçıyla sahalara dönen ve taraftarı sevince boğan İrfan Can Kahveci, tekrar sakatlanarak oyunu terketmişti. Sırbistan’da özel tedavi süreci geçirdikten sonra Samandıra’da oyuncunun durumu yakından takip ediliyor.

Takımdan ayrı özel çalışmalar yapan 26 yaşındaki oyuncu, 1 ay daha sahalardan uzak kalacağı öğrenildi. Yoğun bir maç trafiğine girecek olan Sarı lacivertliler, hücum bölgesindeki yaratıcı oyuncu eksikliğini 1 ay boyunca yaşamaya devam edecek gibi gözüküyor.