İrfan Can Kahveci’nin İlk Maçı Belli Oldu

Devre arası transfer sürecinde son bomba isim olarak Fenerbahçe son dakika transfer sürecine dahil olduğu İrfan Can Kahveci’yi almıştı. Fenerbahçe İrfan Can Kahveci heyecanını yaşarken diğer yandan taraftarlar yıldız futbolcunun çıkacağı ilk maçı merakla bekliyor.

Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci’nin çıkacağı ilk maç netlik kazandı. Oyuncu sakatlığı nedeni ile Galatasaray derbisinde görev alamayacak. Yıldız futbolcunun önümüzdeki hafta içerisinde takım ile birlikte antrenmanlara katılması ve Karagümrük karşılaşmasının kadrosunda olacağı öğrenildi. İrfan Can Kahveci’nin karşılaşmada ilk 11’de yer alması ise zor görünüyor.

Transfer Detayları

Fenerbahçe, İrfan Can Kahveci için Başakşehir’e 7 milyon Euro bonservis ücreti ödeyeceğini belirtmiş ve takımın KAP’a yaptığı açıklamada transferin detaylarını transfer bedeli olarak 7.000.000 Avro+KDV şeklinde belirtmişti.

Transfer bedeli ilave olarak ise futbolcunun kulüpte oynadığı süre boyunca gerçekleşecek sportif başarılara bağlı olarak azami 1.000.000 Avro+KDV bonus bedelinin Medipol Başakşehir FK’ye ödeneceği yer aldı. Oyuncunun üçüncü bir kulübe transfer olması durumunda ise 11.000.000 Avro’yu aşan tutarın %20 + KDV’si, Medipol Başakşehir FK’ye ödenecek.

Transfer sonrasında İrfan Can Kahveci, Ali Koç’un yanına geldiğini ve bunun için Ali Koç’a ve Emre Ağabey’e teşekkür ettiğini söyledi. Tüm ailesi Fenerbahçeli olan İrfan Can Kahveci babasının hayalini gerçekleştirdiğini söyledi ve çok mutlu olduğunu dile getirdi. Fenerbahçe formasının hakkını vereceğini vurgulayan Kahveci, mutlu olduğunu yineledi.

Tüm Ailesi Fenerbahçeli

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu ise transferle ilgili transferin kahramanının kulüp başkanı Ali Koç olduğunu söyledi. Oyuncuların gelişiminde çok büyük etkisi olan Başakşehir’e, Göksel Gümüşdağ’a, Başkan Ali Koç’a teşekkür etti. Camianın ayakta kalmasının sebebinin Ali Koç olduğunu vurgularken kendisinin her transferde başrol olduğunu söyledi. Ali Koç olmazsa başaramayacaklarını sözlerine ekleyen Emre Belözoğlu İrfan Can’ın tüm ailesi, kız arkadaşının Fenerbahçeli olduğunu belirtti.

İsmi transfer döneminin neredeyse tamamında Galatasaray ile anılan İrfan Can Kahveci, Fenerbahçe transferi sonrasında resmi sosyal medya hesabından ait olduğum yerdeyim sözlerinin yer aldığı bir paylaşım yaptı ve paylaşımında taraftara teşekkür ederken çubuklu formanın hakkını vereceğini yeni bir yola çıktığını yazdı.