İspanyol Kulübü Belçikalı Kalecinin Sakatlığı ile Sarsıldı

Takdir edersiniz ki, Real Madrid, dünyanın en ünlü kulübü! Kadrosunda geçmişten bu yana dünyaca ünlü oyunculara yer veriyor. 2021 – 2022 sezonunda hem La Liga’da hem de UEFA Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon olan Real Madrid, geçtiğimiz sezon istediği başarıları elde edemedi. Eflatun beyazlı kulüp, 2023 – 2024 sezonuna umutlu bakıyor.

Thibaut Courtois Sahalardan Uzun Süre Uzak Kalacak

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Real Madrid’in kalesini çok uzun süreden bu yana Thibaut Courtois koruyordu. Belçikalı kaleci, yalnızca La Liga’nın değil dünyanın en iyi kalecilerinden birisi! Kendisi, bilhassa 2021 – 2022 sezonunda harika bir performans ortaya koydu. Takımının UEFA Şampiyonlar Ligi’ni kazanmasını sağlayan isimlerin başında geliyordu.

Thibaut Courtois, yeni sezon öncesi gerçekleştirilen idmanda ciddi bir sakatlık yaşadı. Real Madrid, 10 Ağustos 2023 günü resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından oyuncunun sakatlığı ile ilgili bir açıklama yaptı. Buna göre, başarılı kalecinin sol diz ön çapraz bağında kopma tespit edildi. Bu sakatlık oldukça ciddi! Thibaut Courtois, sahalardan en az altı ay uzak kalacak. Belçikalı kaleci, en kısa sürede ameliyat edilecek. Real Madrid, oyuncunun sahalara en kısa sürede dönebilmesi adına uğraşıyor.

Real Madrid Arda Güler’i de Kaybetti

İspanyol kulübü, yeni sezon öncesinde kötü günler yaşıyor. Thibaut Courtois gibi önemli bir ismi kaybeden Real Madrid, daha önce de Arda Güler’in sakatlığı ile sarsılmıştı. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Arda Güler, Temmuz ayının başında Fenerbahçe’den Real Madrid’e transfer oldu. Eflatun beyazlı kulüp, Fenerbahçe’ye 20 milyon Euro bonservis ödeyecek. Buna ek olarak, oyuncunun sözleşmesinde en çok 10 milyon Euro bonus ödeneceğine dair bir madde de bulunuyor. Real Madrid, Arda Güler’i başka bir kulübe sattığı takdirde elde etmiş olduğu karın yüzde 20’sini Fenerbahçe’ye ödeyecek.

Arda Güler gibi Türkiye’den yetişen bir yeteneğin Real Madrid’e transfer olması, futbolseverleri fazlasıyla heyecanlandırdı. İnsanlar, 18 yaşındaki oyuncunun Real Madrid’de neler yapacağını fazlasıyla merak ediyorlardı. Fakat, Arda Güler, Real Madrid’deki ikinci haftasında ciddi bir sakatlık yaşadı. Takımının ABD kampında gerçekleştirmiş olduğu hazırlık maçlarında forma giyemedi.

18 yaşındaki oyuncunun durumu ciddi! Arda Güler, sağ dizinden bir operasyon geçirecek. Bu yüzden, sahalardan en az 1.5 ay uzak kalacak.

Real Madrid Yeni Bir Kaleci Transfer Etmek Zorunda!

Eflatun beyazlı kulüp, Thibaut Courtois gibi takım adına hayati öneme sahip olan bir oyuncunun sakatlığı ile sarsıldı. Önümüzdeki sezon üç kulvarda birden mücadele etmesi beklenen Real Madrid, en kısa sürede bir kaleci transfer etmek zorunda! İspanyol kulübünün kadrosunda Andrey Lunin var. Fakat, Real Madrid’in daha iyi bir kaleciye ihtiyacı bulunuyor. O isim Real Madrid’den ayrılan ve halen daha boşta olan David de Gea olabilir.