İspanyol Kulübünün Emre Mor Pişmanlığı

Geride kalan sezonda İspanyol ekibi Celta Vigo ile yollarını ayıran ve Fatih Karagümrük ile anlaşma sağlayan Emre Mor, burada sergilediği performansla kariyerinin en iyi sezonunu yaşamıştı. 24 yaşındaki yetenekli oyuncunun kariyer sezonunu yaşamasından sonra Fenerbahçe ile anlaşması da göze çarparken, bu durum eski kulübü Celta Vigo’yu bir hayli rahatsız etmiş görünüyor. Yaz transfer döneminde istediği eklemeleri yapamayan İspanyol ekibinde Emre ve Okay gibi oyuncuların ayrılmasının pişmanlığı yaşanıyor. 

Şimdi Daha İyi Mi Oldu

Geride kalan sezonda Süper Lig temsilcilerinden Fatih Karagümrük’te forma giyen Emre Mor’un sergilediği performans kelimenin tek anlamıyla takdire şayandı. 24 yaşındaki oyuncunun zaten çok yetenekli olduğu biliniyordu ancak sergilediği performanslar ve saha dışındaki problemleri tüm kariyerinin önüne geçmişti.

İstanbul temsilcisinde sergilediği performansla kendisini başka bir noktaya taşımayı başaran Emre Mor’un bu performansı onu bir sonraki sezon Fenerbahçe’de izleyecek olmamızı sağladı. 

Yetenekli oyuncuyla ilgili olarak bir hayli yoğun ısrarda bulunan Fenerbahçe, zorlu geçen süreçten sonra oyuncuyu kadrosuna kattı. Bir kez daha üst seviyelere doğru yola çıkan Emre Mor da hayallerindeki takıma geldiğini ifade ederek bu birlikteliğin iki taraf adına da oldukça iyi olduğunun altını çizmişti.

Tüm bunlarla birlikte Emre Mor’un saha dışı problemleriyle gündeme geldiği kulüplerden biri olan Celta Vigo’da şu sıra rüzgar tersine dönmüş görünüyor. 24 yaşındaki oyuncunun yanı sıra Okay Yokuşlu ile de yollarını ayıran İspanyol temsilcisi, bu yaz transfer döneminde beklediği eklemeleri yapamadı ve bu durum camianın tepki göstermesine neden oldu. 

Memnuniyetsiz Camia

Celta Vigo sezon öncesi hazırlıklarına devam ederken takımdan ayrılan bir çok ismin yerine transfer gerçekleştiremedi. İspanyol basınına göre, teknik direktör Eduardo Coudet ile yönetim arasında gerçekleşmeyen transferler nedeniyle büyük bir gerilim var. Ayrılan oyuncuların yerlerinin de dolmaması takımda krize neden oldu. İspanyollar performansı eski günlerine dönen Emre Mor ve Okay Yokuşlu gibi isimlerin takımdan ayrılmasına da adeta pişman oldular.

Milli futbolcu Emre Mor İspanya La Liga ekiplerinden Celta Vigo‘ya büyük beklentilerle transfer olmuştu. Takıma uyum sağlayamayan genç yıldız daha sonrasında Galatasaray ve Fatih Karagümrük’e kiralık olarak gitmişti.

Emre Mor, geride kalan sezonda Fatih Karagümrük formasıyla 29 resmi maçın 22’sinde ilk 11’de yer aldı. 24 yaşındaki sağ kanat oyuncusu, bu karşılaşmalarda 6 gol ve 4 asistle takımına katkıda bulundu.

Emre için artık bambaşka bir kariyer ve yeni bir sayfa yaşama imkânı söz konusu. Bununla birlikte bu ihtimalin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği onun biraz da kendisine bağlı olacak. Zira Fenerbahçe birçok kulübe göre çok daha zorlu ve baskılı bir camia ve burada hata yapmak diğer kulüplerde hata yapmak riskinden çok daha ağır bir şekilde karşılanabiliyor.