İstanbul Başakşehir’in Konuğu Alanyaspor

Süper lig’ de 2021-2022 sezonun ilk haftasında yarın İstanbul’da Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda kozlarını paylaşacak olacak olan iki ekibi neler bekliyor.

Başakşehir Cephesi

Başakşehir’ deki geçen sezonki kötü performans ardından ligi 48 puan ‘da 12. Sırada tamamlayan İstanbul ekibinde yeni sezon öncesi yeni bir yapılanma ve kadro değişimi bekliyordum ancak kulüpte tam tersi elindeki oyuncuların büyük bir çoğunluğunu korumuş yola teknik direktör Aykut Kocaman ile davam ediyorlar.

Aykut hocanın benimsediği oyunu kolay mağlup olmayan oyun kontrolünü sağlayan, sabırlı oyun anlayışı ile bu senede benzer bir anlayış ile sahada olmaları bekliyorum.

Kadro ‘da Nacer Chadli’ nin sağlık durumunun iyi olması yanı sıra takımın yükünü sırtlayan Visca’ da artık performans olarak bu yükü kaldıracak gibi olmasa da Başakşehir’in en önemli kozu olacaktır. Yerli kontenjanın’ da Mahmut, Deniz Türüç, Muhammet Demir, Ömer Ali, Berkay gibi yerli alternatifleri olan ekip de sıkıntı yaşanmayacaktır. En büyük eksikleri Santrafor bölgesine daha net bir golcü alınır ise lig de ki durumu daha iyi olacaktır.

Konuk Alanyaspor

Konuk Alanyaspor ‘da transfer sezonu hızlı başlayıp sonradan sessizliğe büründüler. Hocaları Çağdaş Atan ile belli bir sistem üzerinde oynayan ekip olmaları çok ile çok şanslılar. Kadrolarında Caulker ve Tzavellas’ı kaybetseler bile gelen iki transfer Milunovic ve Mevlja ile çözmeye çalışacaklar.

Analiz yönü güçlü Çağdaş hoca rakibine önde şiddetli pres gücü ile bozmaya çalışan, rakibini uzun top oynamasına zorlayan ve dönen ikinci topları toplaması ile istediği oyunu oynayan ekip bu sezonda aynı şekilde başlayacaklardır. Fiziksel olarak güçlü bir takım anlayışı ile olan Aykut Kocaman sabırlı ve savunma anlayışı yüksek bir taktik ile sahada olması bekliyorum.

Takımların beklenen ilk 11 leri:

Başakşehir kadro: Kalede: Volkan Babacan Savunma: Lima –  Epuranu – Duarte – Caicara Orta Saha: Mahmut – Zulji – Aleksic – Visca – Deniz T. Forvet: Muhammet Demir

Alanyaspor kadro: Kalede: Marafona Savunma: Borja – Mevlja – Fatih Aksoy – Tayfur  Orta Saha: Siopis – Umut Güneş – Efkan Bekiroğlu – Efecan – Davidson Forvet: Diedhiou