İşte Şampiyon Beşiktaş’ın Yeni Sezon Hazırlıkları

Geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig’de şampiyon olan Beşiktaş, çifte kupa heyecanını kısa bir zaman sonra yaşamıştı. Özellikle Süper Lig’de ezeli rakibi Galatasaray’ı aynı puanda olmalarına rağmen averaj farkıyla geçen ve sıralamada zirvede kendisine yer bulan Kara Kartal, sezon boyunca gösterdiği performans ile de övgü toplamıştı. Yeni sezon için tam gaz hazırlıklara başlayan Kara Kartal’ın transfer yaz döneminde ilk sorunsalı Sergen Yalçın ile olmuştu fakat tecrübeli ve başarılı isim Yalçın ile tekrar yollar birleşmişti.

Çalıştırıcının gelişi ile transfer haberleri arka arkaya gelirken birçok isme veda edilmişti. Son veda edilen isim Vincent Aboubakar olurken takıma yeni kanların gelmesi de gecikmemişti. Şu an 30 futbolcunun yer aldığı Beşiktaş, son olarak yeni sezon için Rachid Ghezzal ile aynı rotaya girdiğini duyurdu.

Değişen Yabancı Kuralı İle Zor Zamanlar

Türkiye Futbol Federasyonunun yabancı kuralında değişiklik yapmasıyla Süper Lig kulüpleri zor zamanlar yaşadı. Bu kulüplerden biri olan Beşiktaş, transfer yaz döneminde bu süreç ile de baş etmeye çalıştı. Lig’de 14 olan yabancı oyuncu sayısı 8+6 olarak değişti ve Beşiktaş’ta transfer sürecinde buna göre adım attı. Kartal’ın 11’i yabancı olmak üzere 30 oyuncusu bulunuyor ve bu durumda en fazla 3 yabancı ismi daha kulübüne katabilir. Fakat limiti iki büyük rakibine göre daha az seviye de olan Kartal’ın transfer sürecinde işleri bu noktada zorlaştı.

İspanya’da Kamp, 3 Hazırlık Maçı Kapıda

Beşiktaş yeni sezona hazırlık süreci ile kamp yolunu tuttu. İspanya’da 24 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan kamp süreci kapsamında Kara Kartal, 3 hazırlık maçında ter dökecek. İlk hazırlık maçını 27 Temmuz tarihinde Real Mallorca ile yapacak olan Beşiktaş, ikinci hazırlık maçını 31 Temmuz’da Levante ile yapacak. Son hazırlık kapışması ise kampın son günü olan 4 Ağustos’ta olacak ve Getafe ile karşı karşıya gelecek. Beşiktaş, bu kamp süreciyle hem yeni sezona tam gaz hazırlanacak hem de gelecek sezonki şampiyonluk iddialarını bir kez daha güçlendirecek.