İtalya Arjantin’i Son Anlarda Bulduğu Golle Yıktı

Kadınlara en uygun sporun voleybol olduğu düşünülür. Bilhassa Filenin Sultanları’nın elde etmiş olduğu zaferler, insanların voleybolu kadınlar ile özdeşleştirmesine neden oluyor. Bunun yanı sıra, futbolun kadınlar için pek uygun bir spor olmadığına inananlar mevcut! Ancak, böyle düşünenler fazlasıyla yanılıyorlar. Kadınlar, her alanda olduğu gibi futbolda da bir hayli başarılılar!

Avustralya ve Yeni Zelanda’nın ortaklaşa düzenlediği FIFA Kadınlar Dünya Kupası birbirinden heyecanlı maçlara sahne oluyor. Yaz tatili sebebiyle futboldan uzak kaldığımız şu günlerde bu maçların futbolseverlere çok iyi geldiğini söylemek gerekir. FIFA Kadınlar Dünya Kupası maçları zannedilenin aksine son derece zevkli geçiyor. Gelin, bu maçlarda yaşananlara bir göz atalım!

İtalya – Arjantin Maçının Kazananı İtalya Oldu

İtalya ve Arjantin, futbolda ekol olarak kabul edilen ülkeler! Bilhassa Arjantin’e ayrı bir parantez açmak şart! Lionel Messi ile özdeşleşen Arjantin milli futbol takımı, son olarak 2022 yılında Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’na katıldı. Söz konusu turnuva, Lionel Messi’nin son Dünya Kupası olmasından mütevellit apayrı bir öneme sahipti. Grup aşaması, son 16 turu, çeyrek final ve yarı final etaplarını atlatan Arjantin, kendisini finalde buldu. Tangocuların finaldeki rakibi Fransa oldu. Maçın hem normal hem de uzatma süresi beraberlik ile tamamlandı. Penaltı vuruşlarına geçildi. Arjantin, penaltı vuruşları sonucunda Fransa’yı mağlup etti. Dünya Kupası’nı müzesine götürdü. Lionel Messi, futbol kariyerine Dünya Kupası zaferi ile veda edecek. Söz konusu başarının ardından Arjantin’de kutlamalar haftalarca sürdü.

Biraz da bir diğer futbol ülkesi İtalya’dan bahsedelim! İtalyanlar, futbolda tam bir ekol haline geldiler. 2006 yılında Dünya Kupası’nı müzesine götüren İtalya, sonraki yıllarda birtakım başarısızlıklar yaşadı. Her şey, Roberto Mancini’nin göreve gelmesi ile değişti. İtalya, Covid-19 sebebiyle bir yıl ertelenen Avrupa Şampiyonası’nı 2021 yılında müzesine götürdü. Onlar da çok önemli bir zaferi ülkelerine hediye etmiş oldular.

İtalya ve Arjantin, erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da futbolda bir hayli iddialılar! Bu durum, futbolseverleri yakından ilgilendiriyordu. Futbolseverler, son derece çekişmeli bir maç izleyeceklerini düşünüyorlardı. Ancak, maç, daha çok orta saha mücadelesi şeklinde geçti. Her iki takım da kontrollü bir oyun tercih etti. Futbolseverler, maçın golsüz biteceğine dair tahminler yapıyorlardı. Fakat, 87’inci dakikada sahneye Cristiana Girelli çıktı. İtalya, maçı bu oyuncunun attığı gol ile kazandı. Kendisi adına son derece önemli bir üç puan elde etti. Arjantin için hiçbir şey bitmiş değil!

Cristiana Girelli Kimdir?

23 Nisan 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1.76 boyundadır. Forvet olarak görev yapar. Ancak, hücumun her bölgesinde görev yapabilme kapasitesine sahiptir. Kendisi, güncel tarih itibariyle, İtalya’nın dev kulübü Juventus’ta forma giymektedir. İtalya, Cristiana Girelli sayesinde Dünya Kupası’nda şampiyonluğa ulaşabilir.