İtalyan Devi Wout Weghorst’u Transfer Listesine Aldı

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’tan İngiliz ekibi olan Manchester United’a transfer olan Hollanda lı golcü Wout Weghorst bir ara kara kartalın yeniden gündemine gelmiş olsa da tecrübeli teknik adam Şenol Güneş sıcak bakmayarak transferini geri çevirmişti.

İngiltere Premier lig ‘ de Manchester United’da kiralık olarak forma giyen ve performansı beğenilmediği için gelecek sezonda kadroda düşünülmeyen 30 yasındaki Hollanda ‘lı golcü Wout Weghorst için sürpriz bir transfer söylentisi var.

30 yasındaki Hollanda ‘lı golcü Wout Weghorst, sezon başında Championship’te mücadele eden Burnley den Beşiktaş bir sezonluğuna kiralık olarak gelerek kısa sürede siyah beyazlı takım da kendisini bir kez daha kanıtlayarak tekrardan Premier ligi ekiplerinin de gözdesi halinde gelmişti.

Beşiktaş performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran 30 yasındaki Hollanda ‘lı golcüWout Weghorst İngiltere Premier liginin güçlü ekiplerinden olan Manchester United’a transfer oldu. Manchester United’da takımın tecrübeli teknik patronu Erik ten Hag özellikle istediği ile takıma kazandırılan isimlerden birisi olan Wout Weghorst kariyerinde beklenenin çok altında kaldı.

Burnley’de forma giyen Wout Weghorst için sürpriz bir transfer iddiası ortaya atıldı. İtalyan devinin, Wout Weghorst için Burnley’e satın alma opsiyonlu kiralama teklifi yapacağı kaydedildi.

30 yasındaki Hollanda ‘lı golcüWout Weghorst İngiltere de kendisine takım bulamazken ne yapacağı ile ilgili çıkmaza girmişken Wout Weghorst için İtalyan devi Roma iddiası ortaya atıldı.

İTALYAN DEVİ ROMA’DAN WOUT WEGHORST TEKLİF

İtalyan devi Roma 30 yasındaki Hollanda ‘lı golcü Wout Weghorst için Burnley’e satın alma opsiyonlu kiralama teklifi yapacak.

30 yasındaki Hollanda ‘lı Wout Weghorst için Bundesliga’dan da taliplerin olduğu kaydedildi. 30 yaşındaki forvetin son kararını gelecek hafta vereceği vurgulandı.

MANCHESTER UNİTED’ DA BEKLENEN PERFORMANSI GÖSTEREMEDİ

Beşiktaş performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran 30 yasındaki Hollanda ‘lı golcü Wout Weghorst İngiltere Premier liginin güçlü ekiplerinden olan Manchester United’a kiralık olarak bir sezon için transfer olan Hollandalı beklenen performansı gösteremedi.

Takımın teknik patronu olan Erik ten Hag özellikle istediği ile takıma kazandırılan isimlerden birisi olan Hollanda ‘lı golcü Wout Weghorst süper lig de ki gibi gollerine devam edemedi.

İki lig arasında mükemmel bir oyun farkı olduğunu unutan Takımın teknik patronu olan Erik ten Hag özellikle istediği ile gelen Wout Weghorst 17 Premier Lig maçına çıkan oyuncu, gol üretemedi ve sadece 1 asist katkısı sağladı.

Onun için oldukça kötü geçen sezon sonunda Manchester United taraftarı da Takımın teknik patronu olan Erik ten Hag bu transferinden dolayı da büyük eleştiriye tutmuşlardı.

WOUT WEGHORST’UN İSTATİSTİKLERİ

Son olarak Manchester United’da yarım sezon forma giyen Wout Weghorst, Kırmızı Şeytanlarla 31 maça çıktı ve 2 gol, 3 asistlik skor katkısı verdi.

Hollandalı golcü Beşiktaş’ta ise 18 maçta boy gösterip 9 gol, 4 asistlik istatistik yakalamıştı.