İttifak Holding Konyaspor’dan Yenilmezlik Serisine Devam; 2-2

Süper Lig’in 7. Haftasında nefes kesen bir maç ortaya çıktı. İttifak Holding Konyaspor ekibi Kasımpaşa SK’nın evine konuk oldu. Heyecanın dorukta olduğu maçta toplam 4 gol sesi duyuldu.

2-2 beraberliği ile sonlanan karşılaşmada, Konyaspor ekibi maçı ilk yarıda önde ilerletse de ikinci yarıda üstünlüğünü devam ettiremedi. Taraflar 2-2 skoruyla maçı sonlandırırken birer puanlarını da hanelerine ekleyerek Süper Lig’in 7. Haftasını kapattılar.

İttifak Holding Konyaspor ekibi böylelikle 7. Haftayı da yenilgi almadan sonlandırarak yenilmezlik serisine devam etmiş oldular. Diğer taraftan ev sahibi ekip Kasımpaşa SK ise galibiyet özleminde 5. Haftasını yaşamış oldu.

Karşılaşma Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda oynanırken karşılaşmanın hakemliklerini Tugay Kaan Numanoğlu, Bahtiyar Birinci ve Selahattin Altay üstlendi.

Beraberlik Getiren Maçın Detayları

Konuk ekip karşılaşmanın ilk gol sesini çıkaran ekip oldu. İttifak Holding Konyaspor’dan 18. Dakikada gelen gol sesi skor tablosundaki eşitliği bozdu. Ahmed Hasan Mahcub’dan gelen gol sesini ise Serdar Gürler’in 21. Dakika golü takip etti ve 2-0 skoruyla konuk ekip aradaki farkı açtı.

İlk yarıdaki üstünlüğünü koruyan Konyaspor’a Kasımpaşa ekibinden Michal Travnik’ten atak geldi ve 29. Dakikada skor tablosu 2-1 oldu. İkinci yarıda Umut Bozok’un 63. Dakikadaki penaltısı skor tablosunda eşitlik yarattı ve maçta başka gol sesi duyulmadı. 2-2 olan skor sonrası taraflar sahadan beraber ayrıldı.

Kasımpaşa SK ekibi Süper Lig’in 8. Haftası Fenerbahçe ile aynı sahada karşı karşıya gelecek. Diğer taraftan İttifak Holding Konyaspor ise Alanyaspor ile kozlarını paylaşacak.

Nefes Kesen Karşılaşmanın Kadrosu

İttifak Holding Konyaspor’a 1 puan daha kazandıran karşılaşmada formasını terletenler şu şekildeydi;

İttifak Holding Konyaspor: Sehic, Skubic, Guilherme, Soner Dikmen (Dk. 71 Mpoku), Hadziahmetovic, Bytyqi, Ahmed Hassan (Dk. 61 Cikalleshi), Ahmet Çalık, Abdülkerim Bardakcı, Endri Çekiçi (Dk. 61 Rahmanovic), Serdar Gürler (Dk. 90 3 Adil Demirbağ)

Kasımpaşa SK: Ertuğrul Taşkıran, Evren Eren Elmalı, Hadergjonaj, Travnik (Dk. 90 3 Brecka, Umut Bozok, Tarkan Serbest, Donk, Sadiku, Eysseric, Hajradinovic (Dk. 86 Doğucan Haspolat), Yusuf Erdoğan (Dk. 90+2 Ahmet Emin Engin)