JUVENTUS İLE JUAN CUADRADO’NUN YOLLARI AYRILIYOR

Juan Cuadrado, Serie A kulübü Juventus ve Kolombiya milli takımı için sağ bek veya kanat oyuncusu olarak oynayan Kolombiyalı profesyonel bir futbolcudur. Hızı, top sürme becerileri ve geçiş yeteneği ile tanınır.


2015 yılında Cuadrado, Fiorentina’dan Juventus’a 20 milyon Euro’ya transfer oldu. Transfer her iki kulüp için de önemliydi. Juventus sağ bek pozisyonunu güçlendirmek istiyordu ve Cuadrado büyük bir yükseltme olarak görülüyordu. Fiorentina, kulübün kilit oyuncularından biri olan Cuadrado’dan da kar elde etmek istiyordu.

Cuadrado’nun Juventus’tan Önceki Kariyeri

Cuadrado kariyerine Kolombiya’daki Independiente Medellín’de başladı. Profesyonel çıkışını 2008’de yaptı ve 2009’da kulüple Kolombiya Kupası’nı kazandı.

2010 yılında Cuadrado, Udinese’ye taşındı. Serie A’daki ilk maçına 2011’de çıktı ve 105 maçta 13 gol attı.

2014 yılında Cuadrado, Fiorentina’ya taşındı. Fiorentina’daki ilk maçına 2014’te çıktı ve 53 maçta 12 gol kaydetti.

Cuadrado’nun Juventus’taki Etkisi

Cuadrado’nun Juventus‘ta önemli bir etkisi oldu. Beş Serie A, dört Coppa Italia ve iki Supercoppa Italiana şampiyonluğu kazanarak son yıllarda kulübün başarısında önemli bir oyuncu oldu.

Cuadrado, birçok pozisyonda oynayabilen çok yönlü bir oyuncu. Sağ bek olarak en rahatı ama aynı zamanda sağ kanat veya orta saha oyuncusu olarak da oynayabiliyor.

Cuadrado, iyi top sürme becerilerine sahip hızlı ve çevik bir oyuncudur. Aynı zamanda iyi bir orta saha oyuncusu ve takım arkadaşlarına birçok asist sağladı.

Cuadrado’nun Juventus’taki Geleceği

Cuadrado’nun Juventus ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Halen kulüp için kilit bir oyuncu ve yakın gelecekte Juventus’ta kalması muhtemel.

Ancak Cuadrado 34 yaşında ve sonunda değiştirilmesi gerekecek. Juventus, Cuadrado‘nun yerine olası bir yedek olarak Federico Chiesa’yı çoktan imzaladı ve yakın gelecekte başka bir sağ bek imzalamak isteyebilirler.

Juan Cuadrado’nun Juventus’a transferi her iki kulüp için de önemliydi. Juventus, Cuadrado’nun hızından, top sürme becerilerinden ve geçiş yeteneğinden yararlandı ve son yıllarda kulübün başarısında önemli bir oyuncu oldu. Cuadrado, Juventus için hala kilit bir oyuncu ve yakın gelecekte kulüpte kalması muhtemel.

Ek Bilgiler

  • Cuadrado, Kolombiya milli takımında 110 kez forma giydi.
  • Üç kez FIFA Dünya Kupası’nda oynadı.
  • Cuadrado, birçok pozisyonda oynayabilen çok yönlü bir oyuncu.
  • Sağ bek olarak en rahatı ama aynı zamanda sağ kanat veya orta saha oyuncusu olarak da oynayabiliyor.

Genel olarak Juan Cuadrado, şimdiye kadar başarılı bir kariyere sahip olan yetenekli bir oyuncu. Dünyanın dört bir yanındaki kulüplerden talep göreceği kesin ve bundan sonra nereye varacağını görmek ilginç olacak.