Kaan Ayhan’a Juventus Talip

Beşiktaş’ın yaz transfer döneminde kadrosuna katmak için talip olduğu ancak yüksek bonservis bedeli nedeniyle kulübü Sassuolo ile anlaşamadığı Kaan Ayhan ile ilgili transfer haberleri durmak bilmiyor.

Bu sezon İtalyan ekibinde toplamda 97 dakika süre alabilen ve takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Kaan Ayhan’ı kadrosuna katmak için İtalyan Devi Juventus’un da girişimlere başladığı iddia ediliyor.

Kaan Ayhan’ın düşük maaşı nedeniyle oyuncuyu kadrosuna katarak alternatif yaratmak isteyen Juventus, Ocak ayında oyuncuyu kiralamak istiyor.

Kaan Hangi Siyah Beyazlı Formayı Giyecek?

Beşiktaş’ın tüm yaz transfer döneminde kadrosuna katmak için yoğun girişimlerde bulunduğu ancak transferinde başarısız olduğu tek oyuncu Kaan Ayhan olmuştu.

Başkan Ahmet Nur Çebi’nin yaptığı açıklamalarda durmadan değindiği oyuncuya Beşiktaş formasını giydirebilmek konusunda ısrarcı olduklarını ifade ettikleri Kaan Ayhan, yerli statüsünde olması ve savunmanın çeşitli bölgelerinde oynayabilmesiyle Galatasaray’ın da ilgilendiği bir oyuncu olmuştu.

Yaz transfer döneminde milli oyuncu için 7 milyon Euro bonservis talep eden Sassuolo, Dionisi transferi sonrasında Kaan Ayhan’ı gözden çıkardı. 8 hafta sonunda sadece 97 dakika süre alabilen Kaan Ayhan’ın da takımdan ayrılmak istediğini teknik ekibe ve yönetime aktardığı bilinirken, oyuncuya en çok ilgiyi duyan Beşiktaş, Sassuolo ile yaptığı görüşmelerde henüz aşama kaydedebilmiş değil.

Bununla birlikte Türkiye’nin Siyah Beyazlı takımına rakip olan takımın İtalya’nın Siyah Beyazlı takımı olan Juventus olması da Beşiktaş’ın işlerini zorlaştıracak.

Kaan Ayhan’ın düşük olan maaşı nedeniyle oyuncuyu kiralamak isteyen Juventus’un transferle ilgili girişimlere başladığı ifade ediliyor. Bununla birlikte Sassuolo’nun direkt bir kiralamadansa zorunlu satın alma opsiyonuyla oyuncuyu Juventus’a göndermek istediği aktarılan bilgiler arasında.

Sezona geçmişte de görev verdiği Massimiliano Allegri ile başlayan Juventus, ilk 4 hafta büyük bir şok yaşamış ve sadece 2 puan toplayabilmişti. 5. Hafta ile birlikte form grafiğini yükselten Juventus son 4 maçını kazanarak 8 hafta sonunda 14 puan toplayarak 8. Sıraya yükselmeyi başardı.

İtalyan devinin kadrosunda Matthijs De Ligt, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Daniele Rugani gibi önemli savunmacılar bulunuyor.

Bilindiği üzere şu an kiralık olarak Atalanta’da forma giyen milli oyuncumuz Merih Demiral da tıpkı Kaan Ayhan gibi Sassuolo forması giyerken Juventus’un dikkatini çekmiş ve 2019/2020 sezonunda 18 milyon Euro bonservis bedeliyle Juventus’a transfer olmuştu.

Kaan Ayhan Neden İsteniyor?

Kaan Ayhan’a Türkiye’nin ve İtalya’nın büyük kulüplerinin talip olması oyuncunun çok yönlülüğü ve pasaportlarının değerinden geliyor.

Bilindiği üzere Türkiye’de direkt uyruğa göre bir yabancı sıralaması uygulanırken, İtalya’da da AB Dışı oyunculara dair bir kısıtlama uygulanıyor. Bu noktada ise Kaan Ayhan’ın Almanya pasaportuna da sahip olması Juventus’un elini rahatlatırken, Türkiye Milli Takımı forması giyiyor olması da Beşiktaş’ın bu transferde ısrarcı olmasını sağlıyor.

Savunmanın çeşitli bölgelerinde ve ön liberoda forma giyebilen Kaan Ayhan’ın ortalama bir oyuncudan daha değerli olan özelliklerinin de olması onu istenilen bir oyuncu haline getiriyor.