Kadın Milli Boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu Yarı Finalde

Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilen 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda heyecan 9. günde kaldığı yerden devam ediyor. Olimpiyatlardaki Milli sporcular, ülkelerine bronz, gümüş ve altın madalya alabilmek için performanslarını sergilemeye devam ediyor. Ülkemizi boks branşında temsil eden kadın milli boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu, 51 kilo kategorisinde adını yarı finale yazdırarak olimpiyatlarda madalya almayı garantiledi.

Kokugikan Arena’da Taylandalı rakibi Jutamas Jitpong ile karşı karşıya gelen kadın milli boksörümüz, ilk rauntta 5 hakemin 4’ünden tam puan aldı. İkinci rauntta ise rakibine büyük bir üstünlük sağlayan 25 yaşındaki milli boksörümüz, 5 hakemden de tam puan almayı başardı. Son rauntta ise rakibine karşı olan üstünlüğünü sürdüren kadın milli boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu, adını yarı finale yazdırmayı başardı.

Öte yandan kadın milli boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu, bu başarısının ardından kadınlar 69 kilo kategorisinde yarı finale çıkan milli sporcumuz Busenaz Sürmeli’nin ardından 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda madalya almayı garantileyen ikinci Türk boksörümüz oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’da Takip Etti

Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilen 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda heyecan 9. gününde kadın milli boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu, Kokugikan Arena’da Taylandalı rakibi Jutamas Jitpong ile karşı karşıya geldi ve adını yarı finale yazdırmayı başardı. Bu önemli müsabakayı takip edenlerden biri de Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu oldu.

Kadın milli boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu’nun mücadelesini diğer milli boksörler ile birlikte heyecanlı bir şekilde izleyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, müsabaka esnasında milli boksörümüze sık sık motive edici tezahüratlar yaptı. Müsabakanın ardından kadın milli boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu’nu ilk tebrik edenlerden biri de yine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu oldu.

Rakip Çimli Hsiao-Wen Huang

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil eden ve adını yarı finale yazdırmayı başaran kadın milli boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu’nun yarı finaldeki rakibi ise Çin Taipeisi’nden Hsiao-Wen Huang oldu. Bu kritik mücadele 4 Ağustos Çarşamba günü oynanacak.