Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda Yarı Final Heyecanı Yaşanacak

15 Ağustos 2023 günü başlayan Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası, voleybol severleri ekran başına kilitledi. Bu organizasyonu bizim için önemli kılan detay tahmin edebileceğiniz üzere Filenin Sultanları’nın da turnuvada mücadele ediyor olması! Ağustos ayını bitirip Eylül ayına merhaba demeye hazırlandığımız şu günlerde turnuvada sona gelindiğinden bahsedebiliriz.

Kadınlar Avrupa

Yarı Final Maçları 1 Eylül 2023 Günü Oynanacak

Her şeyden önce, yarı finale yükselen dört ülkeden bahsedelim! Çeyrek finalde Polonya’yı 3-0 geçen Türkiye, Fransa’yı aynı skorla mağlup eden İtalya, Çekya’yı 3-1 ile deviren Sırbistan ve Bulgaristan’ı elemeyi başaran Hollanda; yarı finalde yer alacaklar.

Yarı finalin ilk maçı bizi yakından ilgilendiriyor. İtalya ile Türkiye; 1 Eylül 2023 Cuma günü TSİ 18.00’de karşı karşıya gelecek. İkinci maç, Sırbistan ile Hollanda arasında oynanacak. Bu maçın başlama saati 21.30! Voleybol severler, 1 Eylül 2023 gününün sona ermesinin ardından Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda finale yükselen iki ülkeyi öğrenmiş olacaklar.

Türkiye – İtalya Maçı Nefesleri Kesecek

Türkiye, turnuvaya C Grubu’nda başladı. Gruptaki rakipleri arasında Almanya, İsveç, Yunanistan, Azerbaycan ve Çekya vardı. Milli takımımız, beş maçını da kazandı. Rakiplerine sadece bir set verdi. Türkiye’nin son 16 turundaki rakibi Belçika oldu. Maçın favorisi Türkiye idi. Ancak, Belçika, maç boyunca oldukça iyi bir performans ortaya koydu. Milli takımımızdan bir set almayı başaran Belçika, dördüncü sette de sonuna kadar mücadele etti. Ancak, milli takımımız, yıldızlarının devreye girmesi sayesinde maçtan 3-1 galip ayrıldı. Türkiye, çeyrek finalde Polonya ile karşı karşıya geldi. Bu maçın beş sete uzayabileceği düşünülüyordu. Ancak, Türkiye, Melissa Vargas, Ebrar Karakurt ve Hande Baladın’ın üstün performansı sayesinde maçı 3-0 kazandı.

İtalya, turnuvanın ev sahibi ülkelerinden birisiydi. B Grubu’nda yer alan İtalya; Bulgaristan, Romanya, İsviçre, Hırvatistan ve Bosna & Hersek ile karşılaştı. Onlar da tıpkı Türkiye gibi beş maçı da kazanmayı başardılar. İtalya’nın son 16 turundaki rakibi İspanya idi. İspanya’yı 3-0 ile geçen İtalyanlar, çeyrek finalde Fransa ile karşı karşıya geldiler. Kendisine kıyasla daha zayıf bir kadrosu olan Fransa’yı 3-0 mağlup eden İtalya, yarı finalde Türkiye’nin rakibi olacak. Bu maçın çekişmeli ve zevkli geçeceği tahmin ediliyor.

Sırbistan – Hollanda Maçı Merakla Bekleniyor

Kadrosunda Tijana Boskovic gibi dünya çapında bir yıldızı bulunduran Sırbistan, grup aşamasını rahat bir şekilde geçtikten sonra önce İsveç’i, sonra da Çekya’yı eleyerek kendisini yarı finalde buldu. Turnuvanın sürpriz takımlarından birisi olan Hollanda, gruptan çıktıktan sonra son 16 turunda İsviçre’yi, çeyrek finalde de Bulgaristan’ı yendi.

Sırbistan – Hollanda maçı, Türkiye – İtalya maçı kadar çekişmeli olmayabilir. Maçın favorisi Sırbistan! Bu seviyelerde mücadele etmeye alışkın olan Sırpların 3-0’lık galibiyeti kimse için sürpriz olmaz.