KARA KARTAL BEŞİKTAŞ KUPALARA DOYDU

Kara kartal Beşiktaş bu sezon iki kupa birden kazandı. İlk olarak şampiyonluk kupasını kazanan Beşiktaş aynı sahada, aynı yerde Türkiye kupasını da kazandı. 15 Mayıs Cumartesi akşamı şampiyonluk kupasını kazanan Beşiktaş üç gün sonra, 18 Mayıs Salı akşamı bu sefer Türkiye kupasını kazandı. Oldukça başarılı bir sezon geçiren Beşiktaş iki kupayı alarak İstanbul’a döndü.

KARA KARTAL MUTLU

Siyah-beyazlı kara Kartal Beşiktaş oldukça mutlu bir sezon geçirdi. Sezonun başından bu yana istikrarlı bir performans sergileyen Beşiktaş bu istikrarın sonucunu iki kupa kazanarak aldı. Hem kendilerini hem de taraftarların unutulmaz bir sezon yaşatan Beşiktaş iki kupa birden kazanarak İstanbul’a çok mutlu bir şekilde döndü. 15 Mayıs Cumartesi akşamı Göztepe’nin sahasında şampiyonluk için ter döken Beşiktaş 18 Mayıs Salı akşamı yine Göztepe’nin sahasında bu sefer Türkiye kupası için ter döktü. Her iki maçta da 90 dakikanın sonunda kupayı kazanan taraf Beşiktaş oldu.

Sergen Yalçın öğrencileri Kara Kartala güvendi ve kendilerini inandıkları bu yolda taraftarlarını da üzmedi. Kara Kartal Beşiktaş oldukça başarılı bir performans sergileyerek iki kupayı kazandı. Karşılaşmayı 2-0’lık skorla kazanan Beşiktaş’ın gollerini Josef de Souza ve Valentin Roiser attı.

Antalyaspor rakibine üstünlük kurmak istese de bunu bir türlü başaramadı. Kara Kartal Beşiktaş oldukça başarılı bir performans sergiledi ve son dakikaya kadar baskın performansını devam etti.

Karşılaşmanın üçüncü ve 30 uncu dakikasında attıkları gollerle öne geçen Beşiktaş kalan dakikalarda rakibine izin vermedi. Maçın ilk golü üçüncü dakikada geldi. Josef de Souza ile atılan bu erken gol oldukça heyecanlı ve sevindirici oldu. Antalyaspor o dakikadan sonra eşitliği sağlamak istese de bunu başaramadı. 30. dakikada ise bu sefer golün sahibi Valentin Roiser oldu. Kara Kartal Beşiktaş bir kez daha öne geçti ve farkı ikiye çıkardı. Antalyaspor’un artık kazanmak için üç gol atması gerekiyordu. Karşılaşmanın ilk yarısında başka bir korkacağını olmadı. Maçın ikinci yarısında da başka bir gol pozisyonu olmadı. Oldukça sakin bir ikinci geçti için maçın son düdük çaldığında Beşiktaş rahat bir maç kazanmıştı.

KARA KARTAL 5. TURDAN DAHİL OLMUŞTU

Türkiye kupasının kazanına kara kartal ziraat Türkiye kupası macerasına beşinci turdan başlamıştı. Bu sezon tek eleme sistemi ile yapılan ziraat Türkiye kupası’nda Beşiktaş sırasıyla Tarsus İdmanyurdu, Çaykur Rizespor, Konyaspor, Başakşehir ve son olarakta Antalyaspor yenerek Kupa’yı kazandı.