Karagümrük Fırsatları İyi Değerlendirdi

Milli Takım arasına girmeden önce oynadığı son maçta iyi bir performans sergileyemediği maçta Galatasaray ile 1-1 berabere kalan Fatih Karagümrük, Milli aradan döndüğü 13’üncü hafta maçında Kasımpaşa karşısında net bir galibiyet aldı.

Maçın başında Kasımpaşalı Brecka’nın kendi kalesine attığı golle birlikte öne geçmeyi başaran Fatih Karagümrük, 27 dakikada bulduğu gollerle birlikte maçı 3-0’a getirdi. Yusuf Erdoğan’a maç boyunca çözüm bulamayan Karagümrük, 32’inci dakikada Yusuf’un golüne engel olamadı ancak maçta başka gol olmayınca Fatih Karagümrük dış sahada oynadığı maçtan 3 puanla ayrılmayı başardı.

Kaliteli Ayaklar Karagümrük’e Puanı Getirdi

Francesco Farioli yönetiminde örnek gösterilen bir takım haline gelen ve oldukça kaliteli ayaklara sahip olan Fatih Karagümrük, 21 Kasım Pazar günü oynadığı maçta kalite farkının avantajını yaşadı. Maçın daha 1’inci dakikasında Brecka’nın kendi kalesine attığı golle öne geçen Karagümrük, savunmasında derin açıklar veren Kasımpaşa’yı özellikle Yann Karamoh üzerinden kurguladığı ataklarla birlikte dağıtmayı başardı.

20’inci dakikada Bertolacci’nin güzel pasını iyi değerlendiren Karamoh’un vuruşuyla birlikte 2-0 öne geçen Fatih Karagümrük, 27’inci dakikada yine Karamoh’a yapılan penaltıyı Pesic ile gole çevirdi ve maçın 30’uncu dakikasına girilmeden 3-0 öne geçmeyi başardı.

Biglia, Erhun ve Bertolacci üzerinden kurguladığı orta sahasının Kasımpaşa karşısında istediği kadar dirençli olamaması nedeniyle ciddi açıklar da veren Fatih Karagümrük, 32’inci dakikada Yusuf Erdoğan’ın golüne engel olamadı.

İkinci yarıda da kalesinde ataklar görmesine rağmen Viviano’nun da iyi kurtarışlarıyla birlikte kalesinde gol görmeyen Fatih Karagümrük, maçtan 3 puanla ayrılmayı başardı ve puanını 22’ye yükseltti.

Karagümrük’te Anlamsız Kartlar

Kasımpaşa karşısında attığı 3 golle birlikte rahat bir galibiyete erişen Fatih Karagümrük’te galibiyetin önüne geçen kötü hareketler de vardı. Maçın 90+4’üncü dakikasında Kasımpaşalı oyuncuya çok kötü bir müdahalede bulunan Vegar Hedenstad, yaptığı hareket neticesinde hakem Fırat Aydınus tarafından kırmızı kart ile cezalandırıldı ve maçın bitmesine az bir süre kala takımını 10 kişi bıraktı.

Kaleye yakın olmayan bir alanda, tehlike yaratmayacak bir pozisyonda yaptığı sert müdahale nedeniyle direkt kırmızı kartla cezalandırılan Vegar Hedenstad’ın bu hareketi kuşkusuz Karagümrük teknik ekibi ve yönetimi tarafından ceza alacaktır.

Hedenstad’ın gördüğü kırmızı kart ile birlikte 10 kişi kalan Karagümrük, maç bittikten sonra takımın kaptanı Lucas Biglia’nın itiraz nedeniyle gördüğü ikinci sarı karttan kırmızı kart nedeniyle önümüzdeki hafta Biglia’dan yararlanamayacak.

Biglia gibi tecrübeli bir oyuncunun ve takımın kaptanının bu kadar şiddetli itiraz etmesi takımı Fatih Karagümrük’e olumsuz bir etki yaratırken, Francesco Farioli vatandaşı Biglia ile konuşarak sorunun ne olduğunu anlamaya çalışacaktır.

İstanbul temsilcisi, Süper Lig’in 14’üncü haftasında dış sahaların en iyi takımı Trabzonspor’u kendi sahasında ağırlayacak. Evinde oynadığı 6 maçtan da mağlubiyet görmeden ayrılan Fatih Karagümrük’ün bu maçta göstereceği performans şimdiden merak konusu.