KARTAL BEŞİKTAŞ UÇUYOR

Siyah-beyazlı kara kartal ekibi bu sezon süper toto Süper Lig’de çok iyi bir performans sergiliyor. Süper toto süper Lig’in 31. haftasının bitiminde liderlik koltuğunda olan Beşiktaş 64 puanla yerini korudu. 31. haftada ezeli rakibi Fenerbahçeli karşı karşıya gelen Beşiktaş kendi evinde oynanan bu derbide rakibi ile berabere kaldı.

Beşiktaş’ın hedefi bu sezon iki kupayı kaldırmak. Hem ziraat Türkiye kupası hem de şampiyonluk kupasını kaldırmak isteyen Beşiktaş bunun için tüm hazırlıklarını yapıyor. Oldukça disiplinli ve özenle hazırlanan Beşiktaş ekibi ligde de üst üste aldığı galibiyetler ile bu istikrarını korudu.

Süper Toto Süper Lig’in en formda ve en istikrarlı takımlarından birisi olan Beşiktaş neden liderlik koltuğunda oturdu onun cevabını veriyor aslında. Ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe’nin istikrarsız bir performans sergileyen Beşiktaş’ın işine yaradı ve şu an rakipleri ile arasında üç ve beş puan fark olarak liderlik koltuğundaki konumunu koruyor.

KARTAL’IN HEDEFİ ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI

On yıl aradan sonra ziraat Türkiye Kupasında finalist olan kara kartal Beşiktaş ekibi bu final isteği tamamlamak ve ziraat Türkiye kupasını kaldırmak istiyor. Ziraat Türkiye kupası finalinde Antalyaspor ile karşı karşıya gelecek olan Beşiktaş ekibi kupa için hazırlıklarını lig hazırlıklarını yanında devam ettiriyor. Bu maçı kazanarak sezon ilk kupasını kaldırmak isteyen Beşiktaş oldukça formda yapısıyla rakibi Antalyaspor’u korkutuyor.

KARTAL’IN HEDEFİ ŞAMPİYONLUK KUPASI

Siyah-beyazlı kara kartal Beşiktaş’ın bir diğer hedefi de şampiyonluk kupasını. Sergen Yalçın geçtiğimiz günlerde Nisan ayında şampiyonu ilan edeceğiz dediğinde buna uygun bir performans sergileyen Beşiktaş şu an nisan ayında Süper toto süper Lig’in 32. haftası başladığında şampiyonluğa en yakın takım olarak kayda geçildi.

64 puanla liderlik koltuğunda oturan Beşiktaş puanını ve konumunu korumak için kalan son 11 haftayı iyi değerlendirecek. Kasımpaşa maçı için erkenden hazırlıklara başlayan Beşiktaş bu maçı kazanarak haftayı galibiyetle tamamlamak istiyor. En yakın ezeli rakibi Galatasaray ile arasında üç puan fark var fakat Beşiktaş’ın bir hafta eksi var. Beşiktaş bu avantajı kaybetmemek için kayıpsız bir maç takvimi çıkarmak istiyor.