Kasımpaşa 8 Hafta Sonra 3 Puan Aldı

Süper Lig’in 11. haftasında Kasımpaşa, yeni teknik direktörü Hakan Kutlu ile ilk maçlarında ilk galibiyetini alarak iyi bir geri dönüş yapmış oldular.

Süper lig’ de 8 haftadır galibiyet sevinci yaşayamayan İstanbul ‘un köklü kulüplerinden Kasımpaşa kendi sahasında konuk ettikleri Yeni Malatyaspor ‘u 2 – 0 ‘lık skor ile mağlup ederek uzun süre sonra süper lig’ de üç puan ile tanışmış oldular.

Yeni Malatyaspor ise teknik direktörü MariusŞumudică ile üçüncü karşılaşmalarında ilk mağlubiyetini almış oldular.

KASIMPAŞA 2 – 0 YENİ MALATYASPOR

Bu sezonu oldukça kötü başlayan İstanbul ekibi Kasımpaşa süper lig’ de 8 hafta sonun da 3 puan ile tanışmış oldular.

Kötü gidişe son veren Kasımpaşa yeni teknik adamları Hakan Kutlu maç öncesinde kadroda ufak dokunuşlar yapan hoca son karşılaşmada 3’lü stoper ile oynayan ekip yeni hocası ile 4 – 2 – 3 – 1 ‘ e dönmüş oldular.

İstanbul ekibi karşılaşmaya rakip kaleciye kadar dahil olmak üzere sert ve istekli bir pres ile başlayan Kasımpaşa son adama kadar rakiplerini kovalamaya devam ettiler.

Önde baskılı oyununu maçın geneline yaymak isteyen Kasımpaşa ilk yarıda çok fazla gol pozisyonuna da girdiler diyemeyiz.

İlk yarısı her iki takım içinde aslında gol yememek adına tempoyu çok fazla yükseltmek istemediler. İkinci yarıda oyuncu değişikliği ile başlayan Kasımpaşa Stoper den R. Donk ‘un çıkmasını pek anlayamasak da ikinci yarının başında oyuna N. Jørgensen ‘in yerine dahil olan Umut Bozok oldukça doğru bir hamle olduğunu attığı gol ile göstermiş oldu.

Karşılaşmanın ikinci yarısında ise Kasımpaşa buldukları goller de çalışmış bir organizasyon diye biliriz.

İkinci yarıda buldukları iki gol de Kasımpaşa’ nın duran top Kornerden geldiğini buna özel olarak çalışıldığı çok net bir şekilde belli olmuştu.

Kasımpaşa için oldukça rahat bir mücadele oldu desek yanlış olur ancak aldıkları bu üç puan takımı çok fazla rahatlatacaktır.

YENİ MALATYASPOR ŞUMUDİCA İLE İLK DEFA KAYBETTİLER

Bu sezona kötü başlayan takımlardan olan Yeni Malatyaspor yeni hocası Marius Şumudică ile üçüncü karşılaşmalarında mağlubiyet alan takım bu haftayı mağlubiyet ile kapatmış oldular.

Yeni Malatyaspor için iki kanat bekleri de oldukça zayıf kalan oyuncular. Bunun ile beraber savunmada 5 ‘Li bir dizilişe geçilince yardımı da az olan bu iki oyuncu da savunma anlamında oldukça kötü bir maç sergilediler diye biliriz.

Yedikleri ilk golde ileriye çıkıp pres yapan Aabid’in diğer tarafta yarattığı boşluğu Adem’in gelip kapatması gerekirken bunu yerine getiremedi.

Savunma anlamında kötü işler yapan Yeni Malatyaspor hücumda ise pek farklı değildiler. Rakip yarı sahada orta sahada yeterli pas opsiyonu yakalayamayan takım oyun içinde sürekli iki kanatta çizgilerde dikine oynamak zorunda kaldıkları paslar da takıma bir faydası olmadı.

Yeni Malatyaspor için kötü bir hafta geride kalırken gelecek hafta İstanbul Başaksehir ‘i kendi sahalarında ağırlayacaklar.