Kasımpaşa, Galatasaray’ı 3 Golle Geçti

Spor Toto Süper Lig’in 22. Haftasında Son dönemdeki başarısız performansıyla dikkat çeken Galatasaray, Sami uğurlu yönetiminde yükselişe geçen Kasımpaşa’yı konuk etti. İlk yarısı beraberlikle sonuçlanan mücadelede Kasımpaşa ikinci yarıda bulduğu gollerle sahadan 3-1 galip ayrılan taraf oldu. Bu sonuçla üst üste üçüncü mağlubiyetini alan sarı kırmızılı ekip, Son 11 lig maçında sadece bir kez kazanabildi.

Haftayı 27 puan ile 13.sırada tamamlayan sarı kırmızılıların düşme hattı ile puan farkı 4’e inmiş oldu. Konuk ekip Kasımpaşa ise ligde üst üste dördüncü galibiyetini aldı. İyi bir form grafiği yakalayan lacivert beyaz ekip, puanını 24’e çıkardı ve 15. sıraya yükseldi.

Galatasaray’da Sorun Kadro Tercihiydi

Süper Lig’in 22. haftasında Galatasaray’la Kasımpaşa karşı karşıya geldi. Neyse Stadyumu’nda oynanan mücadelede Kasımpaşa’nın golleri Ryan Donk, Umut Bozok ve Kevin Varga’dan geldi. Galatasaray’ın tek golünü ise Halil Dervişoğlu kaydetti.

Galatasaray, geçen hafta Hatay deplasmanında Taylan Antalyalı ve Berkan Kutlu’nun kart cezaları nedeniyle Kasımpaşa maçına birçok eksikle çıktı. Domenec Torrent’in başlangıç 11’ioldukça şaşırtıcıydı. Orta sahayı Van Aanholt ve Alpaslan Öztürk ikilisine devreden Torrent, sol bekte Ömer Bayram sağ bekte ise Yedlin’e şans verdi ancak ne bireysel olarak ne takım olarak istediği verimi alamadı. Sarı kırmızılılar, İlk yarıda hücum sürekliliğini sağlamakta ve rakip yarı sahasına yerleşmekte zorlandı.

Alpaslan ve Van Aanholt ikilisinin pas kalitesi ve teknik becerileri sınırlı olmasından dolayıhücum katkısı veremedi.Bu da Kasımpaşa’nın organize presi karşısında Galatasaray’ın kendi yarı sahasında top çevirmesine ve hücuma topu taşımasında problemler yarattı. Galatasaray kariyerinin en iyi zamanlarında orta saha performansıyla ön plana çıkan Ömer Bayram’ın bu kadar eksiğin olduğu ortamda Van Aanholt’un yerine orta sahada başlamaması anlaşılabilir değildi.

Merkezden top taşıyamayan, kanatlardan topu taşıyamayan bir takım üretken olamaz. Maç boyunca dikine pas atamayan Yedlin 90 dakika sahada kaldı. Ömer’in sol bekteki tek artısı hücum katkısıydı onu da yapamadı. Hücum’da sadece Kerem’in ayağına bakan Galatasaray’ın bir planı yoktu.

Sarı kırmızılılar öne geçmesine rağmen ilk yarının son bölümünde yediği gol ile maçtan tamamen koptu ki maç sonunda konuşan Ömer Bayram, bunu itiraf etti.Gelecek 5 lig maçı düşünüldüğündeGalatasaray’ı zorlu günler bekliyor.

Kasımpaşa Disiplinden Kopmadı

Sami Uğurlu yönetiminde yükselişe geçen Kasımpaşa’da formda oyuncular galibiyette önemli rol oynadı. Savunmada Ryan Donk ve Doğucan Haspolat, hücumda ise Ouannes, ve Umut Bozok’un önderliğinde takım olarak oyun disiplininden kopmayan Lacivert beyazlılar, Galatasaray’a istediğini vermedi.

Maçın başlama düdüğü ile ön alanda kompakt pres yapan Kasımpaşa takımı, Galatasaray’ın orta saha zaafiyetini iyi değerlendirdi ve rakibini hücuma çıkarmamakla birlikte ön alanda kaptığı toplarla tehlike oluşturdu. İlk yarının sonunda RyanDonk’la öne geçince Galatasaray’ın psikolojik olarak  dağılmasını fırsata çevirdi ve Ouannes’in hücum liderliği ile skora ulaşmayı başardı.