KASIMPAŞA KAYIPSIZ İLERLİYOR

Süper lig de sezonun ikinci haftasında Recep Tayyip Erdoğan Stadyumun da karşı karşıya gelen Kasımpaşa ve Giresunspor ev sahibi ekibi Kasımpaşa’ nın 14’ dakika da N. Jorgensen ve 90+2 de U. Bozok golleri ile Giresunspor’ u 2-0 skor ile galip geldiler.

Kasımpaşa Puanı 4’e Çıkardı

Sezonun ilk haftasında zorlu Hatay’ın ev sahipliğindeki maçtan 1 puan ile ayrılan İstanbul temsilcisi Kasımpaşa evinde konuk ettiği Giresunspor’ u 2-0 yenerek 3 puan ile tanıştılar. İstanbul temsilcisi aldığı üç puan ile puanını 4 çıkardı.

Kasımpaşa maça istediği gibi başlayamadı. İstediği atak ve organizasyonlarda üretmekte güçlük çektiler. Savunmadan hücum geçişleri hücum hattın da yoğunlaşmayı da tam anlamıyla hızlı yerine getiremediler. Oyun içinde İkinci topları toparlayamadılar bura da rakip Giresunspor dönen bütün topları hemen hemen topladılar. Oyun olarak istediklerini seviyede olmayan Kasımpaşa da yeni transferlerin de takıma uyumu ile özellikle sonradan oyuna giren yeni transferleri 24 yaşındaki santrafor Umut Bozok oyuna girdikten sonraki performansı dikkat çekici oldu. U. Bozok maçta da takımının 90+2 de 2. golünü atarak maçı resmen kopardı.

Kasımpaşa haftaya sahasında Galatasaray ‘ ı konuk edecekler. Zorlu maç öncesi alınan üç puan takıma iyi gelecektir.

Giresunspor Puan İle Tanışamadı

Süper lig ‘ e 45 yıl sonra çıkan Giresunspor sezonun ilk maçında sahasında Galatasaray ile karşılaşmış maçtan 2-0 mağlubiyet ile ayrılmışlardı.

Sezonun ikinci haftasında bir başka İstanbul temsilcine bu kez konuk olan Giresunspor deplasmanda Kasımpaşa’ ya 2-0 skor ile mağlup oldular ve sezonun iki haftasında puansız kaldılar.

Maça iyi başlayan Giresunspor’ da yapılan bir bireysel hata yüzünden maçın henüz başında 14. dakikada savunmadan çıkarken rakip takım baskısında yapılan top kaybında gelen gol ile maça 1-0 geride başladı diye biliriz.

Gol sonrasını toparlanmaya çalışan Giresunspor da Galatasaray dan transfer edilen sol bek Emre Taşdemir ceza sahsı dışı yakaladığı pozisyonda oldukça güzel vuruşunda şansız bir şekilde top direğe takıldı.

Sezonun ilk golüne çok yaklaşan Giresunspor Diabate’ nin attığı gol ofsayt nedeni ile iptal edildi.

Haftaya evinde Trabzonspor ‘u ağırlayacak olan Giresunspor için oldukça zor bir mücadele bekliyor.