Kasımpaşa Yunus Mallı’yı Açıkladı

Geride kalan sezonda Süper Lig’de sergilediği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken Kasımpaşa, transfer çalışmalarına son sürat devam ediyor. Geride kalan sezona göre kadrosunda kan kaybettiğine yönelik bir algı olmasına rağmen Galatasaray karşısında sergilediği performansla alkışları toplayan İstanbul temsilcisi, bir süredir adının birlikte anıldığı Yunus Mallı transferini tamamladı. Trabzonspor ile olan sözleşmesi feshedilen yetenekli oyuncu gelecek sezondan itibaren Kasımpaşa formasını terletecek. 

Şükür Kavuşturana

Geride kalan sezonda Süper Lig’in en flaş takımlarından biri olmayı başaran Kasımpaşa, gelecek sezon da aynı performansı sergileyebilmek adına kadrosunu güçlendirme çalışmalarına son sürat devam ediyor.

İstanbul temsilcisinde yapılan transferlerin genel olarak kapalı kutu olarak değerlendirilmesi ve geride kalan sezonda yıldızı parlayan isimlerin de başka takımlara gitmesi sonrasında kalite açısından kan kaybı yaşandığı düşünülmüştü.

Ancak Sami Uğurlu ve teknik ekibin yaptığı taktiksel değişimlerle birlikte bilhassa Galatasaray karşısında oynanan hazırlık maçında takımın sergilediği performans alkış topladı. Bununla birlikte Kasımpaşa da oldukça önemli bir transfere daha imza attı. 

Kulüpten yapılan açıklamaya göre Yunus Mallı, Kemerburgaz Tesisleri’nde düzenlenen törenle kendisini Kasımpaşa’ya bağlayan imzayı attı. Törende, sportif direktör Muhammed Emir Saraç da hazır bulundu.

Bununla birlikte Yunus Mallı ile Trabzonspor’un yollarının ayrılması için Trabzonspor’un ciddi bir para ödediğini de hatırlatmakta fayda var. Karadeniz temsilcisinin Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada oyuncuya 10 taksit halinde tam 7 milyon TL sözleşme fesih bedeli ödeneceği açıklandı. 

Ankaraspor’dan Bir Oyuncu Daha

Bununla birlikte basında yer alan haberlere göre Ankaraspor’dan bir oyuncu daha Kasımpaşa’ya transfer oldu. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda 2 oyuncu birden Kasımpaşa’ya giderken şimdi bir iddianın daha gelmesi Ankaraspor’un Kasımpaşa’ya pilot kulüplük yaptığına dair eleştirileri de ortaya çıkarabilir.

Ajansspor’dan Salim Manav’ın haberine göre Kasımpaşa, Ankaraspor’dan Recep Yemişçi’yi satın alma opsiyonu ile kiraladı. Satın alma opsiyonunun ise zorunlu olmadığı öğrenildi.

1 Ocak 1999 doğumlu Recep Yemişçi, Bucaspor altyapısında futbola başladı. Altınordu altyapısına geçen savunma oyuncusu, İzmir kulübünün alt yaş kategorilerinde gösterdiği performans ile A takıma yükseldi. Niğde Anadolu’da 2 sezon kiralık olarak forma giyen Recep, Temmuz 2021’de Ankaraspor’a transfer oldu.

Geçtiğimiz sezon 36 maçta görev alan 23 yaşındaki stoper, 2 kez rakip fileleri havalandırmayı başardı. Recep Yemişçi, 10 karşılaşmada sarı kart gördü. 

Yerli rotasyonunu güçlendirebilmek adına alt ligler de dahil olmak üzere hemen hemen her yeri araştırmaya devam eden Kasımpaşa’nın bu tutumu gerçekten takdir edilesi. İstanbul temsilcisi sadece görünen bir başarı için adım atmaktansa geleceğini daha sağlam bir şekilde planlamak adına adımlar atıyor.

Tüm bunlarla birlikte Lacivert Beyazlı ekibin genel olarak sabrı oldukça düşük bir kulüp olduğunu ve bu durumun her zaman bir baskı oluşturduğunu hatırlatmakta fayda var.