Kasımpaşa’nın Golcüsü Büyüklerin Radarında

Sezonu gol kralı olarak tamamlayan ve sergilediği performansla Milli Takım formasını da sırtına geçiren Umut Bozok adına yaz transfer dönemi oldukça hareketli geçecek gibi görünüyor. 25 yaşındaki başarılı golcü her gün bir başka takımla anılırken, geçtiğimiz günlerde basına açıklamalarda bulunan başarılı oyuncunun temsilcisi, şampiyon Trabzonspor’un da masada olduğunu açıkladı.

Galatasaray’dan Haber Bekliyor

Bu sezon Süper Lig’in ilk devresinde hiç de iyi olmayan günler geçiren Kasımpaşa, buna rağmen Umut Bozok’un attığı gollerle direncini korumayı denemişti.

Lacivert Beyazlı takımın bir takım haline dahi gelemediği günlerde bireysel yetenekleriyle fark yaratan Umut Bozok, bu bağlamda oldukça değerli bir iş çıkardı ve hocalarına kendisine güvenilebileceğine dair sinyalleri vermiş oldu.

Öte yandan ilk devreyi de dikkat çeken bir gol sayısıyla tamamlayan başarılı golcü, ikinci devreye girilirken formayı Jackson Muleka’ya kaptırmaktan kurtulamadı. Demokratik Kongolu oyuncunun golleri peş peşe sıralamasıyla yedek kulübesinde oturmak zorunda kalan Umut Bozok, buna rağmen sezonun son maçlarında formayı geri aldı ve attığı 20 golle sezonu Gol Kralı olarak tamamladı.

Galatasaraylı olduğu bilinen ve hatta bir dönem Sarı Kırmızılı kulüple de görüştüğü iddia edilen Umut Bozok, artık ciddi bir şekilde Cim-Bom ile yazılıyor. Bununla birlikte oyuncunun transferine dair Kasımpaşa’nın kabul edebileceği bir bonservis bedelini de belirlediği ifade ediliyor.

Fenerbahçe’nin de ilgilendiğine dair haberlerle gündeme gelen Umut Bozok ile alakalı olarak basına yansıyan son haberlerse son şampiyon Trabzonspor’un gelecek sezon başarılı golcüyü kadroya katmak istediği yönünde.

Yanlış Temsilciyle Görüştüler

Öte yandan Trabzonspor ifadesi bir iddiadan daha fazlası olarak nitelendirilebilir. Zira Umut Bozok’un temsilcisi geçtiğimiz günlerde basına açıklamalarda bulundu ve büyük takımlarla masaya oturduklarını teyit etti.

Trabzon temsilcisinin de bu kulüplerden biri olduğunu dile getiren oyuncu temsilcisi Murat Ardıçlık, basında yer alan imza haberlerininse gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Öte yandan Ardıçlık’ın ifadelerinde yer alan bir durum oldukça garip bir hava uyandırdı.

Başarılı oyuncunun temsilcisi son şampiyonun Umut Bozok ile alakalı görüşmek adına yetkili olmayan bir temsilciyle görüşme gerçekleştirdiğini ve bu bağlamda yanlış yaptığını belirtti. Oyuncunun Fransa’daki temsilcisinin Olivier Davo ve Türkiye’deki temsilcisinin de kendisi olduğunu dile getiren Murat Ardıçlık, tüm bunlara rağmen Trabzonspor’un hâlâ daha masada olan ekiplerden biri olduğunu ifade etti.

Öte yandan bu performans sonrası birçok kulübün dikkatini çeken oyuncu ile en çok Galatasaray’ın ilgilendiği yazılmıştı. Sarı Kırmızılı takımın taraftarı da olduğu bilinen Umut Bozok ile alakalı olarak Sarı Kırmızılı ekipte belirlenecek yeni yönetimin karar vereceği ifade edilmişti.

Bu konu ve diğer konularla alakalı değerlendirmelerde bulunan Kasımpaşa’nın golcüsü, İstanbul temsilcisindeki sözleşmesinin 1 yıllık olduğunu ve şimdilik Fransız temsilcisi Lorient’e geri döndüğünü dile getirmişti.