KASIMPAŞA’NIN RAKİBİ GÖZTEPE

Süper lig de alt sıraları yakından ilgilendiren mücadelede Kasımpaşa kendi sahası Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’ unda İzmir ekiplerinden Göztepe ile karşı karşıya gelecekler.

Milli ara sonrasında karşı karşıya gelecek olan iki takım da son maçlarından mağlubiyet ile ayrıldılar.  İstanbul’ un önemli takımlarından birisi olan Kasımpaşa süper lig de 6 puan toplayarak 16. Sırada yer alıyorlar.

İzmir ekibi Göztepe ise bu sezon 8 hafta da topladıkları 5 puan ile 18. Sırada düşme potasında yer alıyorlar.

KASIMPAŞA KENDİ SAHASINDA ÇIKIŞ ARAYACAK

Süper lig de 1 galibiyet ala bilen takım kendi sahasında bu Göztepe maçı ile çıkış arayacaklar. Lig de üst üste kaybedilen puanlar ile alt sıralara düşen Kasımpaşa bu karşılaşmada reaksiyon göstermek isteyeceklerdir.

Tecrübeli teknik adam Cihat Arslan ile iyi bir oyun ortaya koymalarına rağmen skoru değiştirmeye yetmiyor.

Kendi sahalarında oynayacakları karşılaşmada rakibi üzerinde büyük bir baskı ile başlamasını beklediğim Kasımpaşa zorlu karşılaşmada 3 puana rakibine oran ile daha yakınlar.

Kasımpaşa da Futbol A takımın da görev değişikliğine de gidildi.  Eski oyuncu olan ve yeniden takıma dönen Stoper 35 yaşındaki tecrübeli isim Ryan Donk Kasımpaşa takımının yeni kaptanı oldu.

GÖZTEPE DEVRE ARASINI İPLE ÇEKİYOR

Süper lige kötü başlayan İzmir ekibi son 5 yılın en kötü lig başlangıçlarından birisine de imza attılar.

Göztepe süper lig de 8 hafta da sadece 1 galibiyet ala bilen takım ikinci teknik adamı ile yola devam ediyorlar. Süper lig de 4 maçtır galibiyetten uzak olan takım da işler hiç yolunda değil.

Gösterdikleri performans ile küme düşme adayları arasında ola takım da yapılan hoca değişikliği ve transfer edilen oyuncuların yetersiz kalması takıma kötü yansıdı.

Devre arasına kadar idare edilmesi beklenen takımın devre arasında teknik adam ve köklü bir kadro değişikliği ile bu sezonu küme de kalmak için çaba gösterecekler gibi görünüyor.

Lig de Kasımpaşa ile karşılaşacak olan takım hücum hattında ki oyuncularının maçın gidişatını belirleyecek gibi duruyor.

Göztepe de stoper oyuncusu Marko Mihojevic sakatlık dolayısı ile devre arasına kadar olamayacak ve takımda ki tek eksik oyuncu.

İKİ TAKIMIN MAÇ ÖNCESİ ÖNEMLİ VERİLERİ

Kasımpaşa, Göztepe ile oynadığı 16 Süper Lig maçının sadece ikisini kaybetmiş durumdalar.

Kasımpaşa İzmir ekiplerini konuk ettiği 21 süper lig maçların dan sadece 1 ‘ini kaybetti.

Göztepe süper lig de oynadığı son 16 karşılaşmada da kalesinde gol gördü.

Kasımpaşa süper lig de attığı son dört golde de oyuncusu Umut Bozok’un doğrudan katkısı 2 gol ve 2 asist olarak katkı verdi.

Bu sezon süper ligde Kasımpaşa forması ile en çok rakip ceza sahasında top ile buluşan oyuncu Yusuf Erdoğan henüz gol ile tanışamadı.