Katar Er-Rayyan Stadyumu Açıldı

Katar’da 2022 Dünya Kupası simgelerinden biri olacak olan er-Rayyan Stadyumu, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Ak Sani’nin katılı ile birlikte açıldı. Stadyumun açılışından sonra kutlama yapıldı. Tüm dünyanın pandemi ile boğuştuğu bu günlerde stadyum açılışı sonrasında büyük bir kalabalık ile kutlamalar yapıldı covid-19 önlemleri hiçe sayıldı.

Orta Doğu’da Dünya Kupasına ev sahipliği yapacak olan ilk ülke Katar olacak. İlk olmasının verdiği bir heyecan mıdır bilinmez pandemi sürecinde 2022 FIFA Dünya Kupası hazırlıkları tam gaz bir şekilde devam ediyor.

Katar’ın Milli Günü kutlamaları ile eş zamanlı bir şekilde yapılan açılışında Katar Emir Kupası karşılaşması oynandı. As-Sadd ile El-Arabi takımları arasında final maçı oynandı.

Katar Emiri Al Sani tarafından geçekleştirilen açılışın davetlileri arasında FIFA Başkanı Gianni İnfantino ve Asya Olimpiyat Konseri Başkanı Şeyh Ahmed el-Fahd da vardı. 

Törende 20 Bin Kişi Vardı

Katarı’ın milli günü olarak kabul edilen gün ile stadyum açılışı birleştirildi. Açılış töreni ve milli gün kutlamalarına tam 20 bin kişi katıldı. Hınca hınç dolu olan stadyumun seyirci alanında herhangi bir yeni tip korona virüs (covid-19) önlemi alınmadı.

Oldukça alabalık, sosyal mesafenin olmadığı bu kutlama görenleri dehşete düşürdü. Açılış töreni yeni tip korona virüs (covid-19) krizinden bu yana yapılan en kalabalık aktivite olarak değerlendirildi.

Orta Doğu, covid-19 önlemlerini almak bir yana dursun salgını önemsemeyerek hala 2022 FIFA Dünya Kupası için çeşitli inşaatlar gerçekleştiriyor. Metro, tel, alt yapı, stat gibi birçok farklı inşaatı aynı anda devam ettiriyor ve görüldüğü üzere kutlama yapmaktan da geri kalmıyor. 

Orta Doğu’da Dünya Kupasına ev sahipliği yapacak olan ilk ülke Katar olacak. İlk olmasının verdiği bir heyecan mıdır bilinmez pandemi sürecinde 2022 FIFA Dünya Kupası hazırlıkları tam gaz bir şekilde devam ediyor.

2022 FIFA Dünya Kupası Düzenlenecek Mi?

2022 FIFA Dünya Kupası 21 Kasım – 18 Aralık 2022 tarihinde oynanması bekleniyor. Pandemi sürecinin seyrine bağlı olarak 2020 yılında birçok etkinlik, müsabaka iptal edildi.

2021’de de aynı şekilde devam etmesi beklenirken 2022 FIFA Dünya Kupası’nın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği hala belirsizliğini koruyor. Salgının o zamanki durumuna bağlı olarak verilecek bir karar için Katar ara vermeksizin çalışmalarına devam ediyor.