KAYSERİSPOR DİKİŞ TUTTURAMADI

Süper Lig’in sarı kırmızılı ekiplerinden olan HES kablo Kayserispor Spor Toto Süper Lig kapsamında içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla 6 farklı teknik direktör ile boy gösterecek. İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla istediği performansı yakalayamayan ve takım ile uyumsuzluk yaşayan birçok teknik direktörü takımın başına geçirmiş olan HES kablo Kayserispor 2020/2021 sezonunda bir sezondan teknik direktörlük koltuğuna çok sayıda farklı isim oturan takımlardan biri oldu.

YAPILAN HOCA DEĞİŞİKLİKLERİ

İçerisinde bulunduğumuz sezon al bayram Bektaş ile start veren HES kablo Kayserispor genç Hoca ile çıkmış oldu 6 karşılaşmada 2 galibiyet alırken 4 karşılaşmada ise sahadan boynu bükük ayrıldı. Dün teknik adamın takımdan gönderilmesinin ardından bir karşılaşmaya yardımcı antrenör Ömer Faruk Mahir ile çıkmış olan HES kablo Kayserispor bu mücadeleden de Hatayspor’a 1-0 mağlup olarak ayrıldı.

Süper Lig kapsamında 7. hafta başımda teknik direktörlük koltuğuna oturan Samet Aybaba kablo Kayserispor teknik direktörlüğünde 8 karşılaşmaya çıkarken bu karşılaşmalardan 4 beraberlik aldı ve 4 tanesinde ise sahadan mağlup ayrıldı.

UĞUR KULAKSIZ 6 MAÇTA 4 GALİBİYET

Süper Lig kapsamında içerisinde bulunduğumuz sezona iyi başlangıç yapamayan ve bir türlü dikiş tutturamayan HES kablo Kayserispor Samet Aybaba’nın görevine son verilmesinden sonra takımın altyapı koordinatörlüğünü yapan Uğur Kulaksız yönetiminden 2 mücadelede yer aldı ve sarı kırmızılı ekip bu iki karşılaşmayı kazanmayı başardı.

Sarı kırmızılı Karadeniz temsilcisi HES kablo Kayserispor Uğur Kulaksız’ın ardından teknik direktörlük koltuğuna dan Petrescu ya emanet etti. Tecrübeli hocanın yönetiminde 8 karşılaşmada boy gösteren HES kablo Kayserispor bu karşılaşmalardan 2 galibiyet 3 mağlubiyet alırken 3 karşılaşmada ise rakipleriyle puanı paylaştı. İstediği sonuçları Dan Petrescu ile de alamayan HES kablo Kayserispor teknik direktörün görevine son vermesinin ardından tekrar altyapı koordinatörü olan Uğur Kulaksız ile 4 karşılaşmaya çıktı ve bu karşılaşmalarda 2 galibiyet 2 mağlubiyet almayı başardı.

Gelecek hafta Süper Lig’in bir diğer sarı kırmızılı ekibe olan Göztepe ile kozlarını paylaşacak olan HES kablo Kayserispor teknik direktörlük koltuğuna tecrübelisin Hamza Hamzaoğlu’nun getirdi. İçerisinde bulunduğumuz sezonda itibarıyla HES kablo Kayserispor Lig kapsamında 31 puan toplayarak ligin 16 sırasında kendine yer buldu.