Kayserispor-Göztepe Maç Sonucu

Süper Lig’in 13’üncü haftasının bir diğer kapanış maçında, 12’inci haftada Fenerbahçe karşısında 3 puanı son dakikada yediği penaltıyla kaptıran Kayserispor, bu maç öncesinde oynadığı 3 maçtan 1 puan çıkarabilen Göztepe’yi konuk etti.

Trabzonspor-Gaziantep FK maçında olduğu gibi bu maçta da hakemin kararları birçok tartışmaya neden olurken, ilk yarısında Kayserispor’un, ikinci yarısında Göztepe’nin bulduğu gollerle maç 1-1 sona erdi. Son 3 maçında 1 galibiyet ve 2 beraberlik alan Kayserispor, 14’üncü haftada Çaykur Rizespor’un konuğu olurken, kötü gidişatı bir türlü durduramayan Göztepe kendi sahasında Fenerbahçe’yi ağırlayacak.

İlk Yarı Kayseri, İkinci Yarı Göztepe

Süper Lig’in 13’üncü haftasında Kayserispor ile Göztepe arasında oynanan haftanın kapanış maçından galibiyet çıkmadı. Karagümrük karşısında galip geldikten sonra Fenerbahçe’yi de mağlup etmeye oldukça yaklaşan ancak 90+9’da yediği penaltı golüyle 1 puana razı olan Kayserispor, ligin sıkıntılı dönemler geçiren takımlarından Göztepe’yi konuk ettiği maçta güzel bir serbest vuruş organizasyonuyla golü bulmayı başardı.

Kaptan İlhan Parlak’ın vuruşunda direkten dönen topu yine İlhan’ın tamamlamasıyla 1-0 öne geçen Kayserispor, ilk yarıyı da bu skorla kapadı. İkinci yarıda Göztepe’nin biraz daha oyuna ortak olduğunu söylemek mümkünse de oyun yine Kayserispor’un lehine ilerliyordu.

Ancak 13’üncü haftanın da en çok tartışılan aktörleri olan hakemlerin bu maçta da tartışılmasına neden olan pozisyonda Zorbay Küçük’ün Göztepe lehine verdiği serbest vuruşta Dino Arslanagic kafa vuruşuyla takımına eşitliği getirmeyi başardı. Zorbay Küçük, yardımcısının uyarısıyla golü ofsayt gerekçesiyle iptal etse de VAR tarafından incelenen gol geçerli sayıldı.

Bu dakikadan sonra 3 puanı alabilmek için daha fazla baskı yapmaya başlayan Hikmet Karaman’ın öğrencileri, çeşitli ataklar bulsalar da bu pozisyonlardan yararlanamadılar ve tartışmalı maç iki takımın beraberliğiyle sona erdi.

Göztepe karşısında aldığı beraberlikle birlikte puanını 16’ya yükselten Kayserispor, haftayı 11’inci sırada kapatırken, galibiyet hasreti bir hafta daha uzayan Göztepe 10 puanla 18’inci sırada yer aldı.

Trabzon’da Da Kayseri’de De Gündem Aynı

13’üncü haftanın aynı saatte başlayan ve haftayı kapatan iki müsabakasında da ortak gündem hakemlerdi. Trabzonspor-Gaziantep FK maçını yöneten Suat Arslanboğa ve yardımcıları Gaziantep temsilcisi tarafından sert eleştirilere maruz kalırken, Kayserispor-Göztepe maçını yöneten Zorbay Küçük ve yardımcıları da Kayserispor tarafından sert eleştiriler aldı.

Zaten sezon başından bu yana devam eden hakem tartışmaları, hatırlanacağı üzere 9’uncu haftada oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla birlikte iyice hararetlenmiş ve MHK başkanı Serdar Tatlı istifa etmişti.

Bu olaydan sadece 4 hafta sonra tekrar aynı seviyelere varan hakem tartışmaları bu sefer kimi koltuğundan edecek veya biri koltuğundan olacak mı bilinmez ama hakemlerin de gerçekten formsuz olduğunu söylemekte fayda var.

Tabii bu formsuzluk her zaman yine Gaziantep FK’nın Kasımpaşa ile karşılaştığı 12’inci hafta müsabakasında maçı 5 dakika erken bitirerek skandala imza atan Bülent Yıldırım’ın yaşadığı kadar gözle görülür olmuyor.